Demir: “Ziraat Odası Seçimini Ne Zaman Yapacaksınız”
tt
Haber
21 Ağustos 2020 - Cuma 09:47 Bu haber 3850 kez okundu
 
Demir: “Ziraat Odası Seçimini Ne Zaman Yapacaksınız”
CHP, Ziraat Odası’nın peşini bırakmıyor... CHP Serik İlçe Başkanı İbrahim Demir, 5 yıl önce kayyum atanan Ziraat Odası’nda seçimin daha fazla beklenilmeden yapılması gerektiğini söyledi. Demir, “İcraata gelince kayyumsun, ünvana gelince başkansın! Bu ne çelişki sayın Mustafa Yavuz?” diye çıkıştı.
SİYASET Haberi
Demir: “Ziraat Odası Seçimini Ne Zaman Yapacaksınız”
Bir açıklama yapan CHP Serik İlçe Başkanı İbrahim Demir, şunları söyledi:

"İCRAATA GELİNCE KAYYUMSUN, ÜNVANA GELİNCE BAŞKANSIN! BU NE ÇELİŞKİ SAYIN MUSTAFA YAVUZ?"

"DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİMİZ;

         Cumhuriyet Halk Partisi olarak ülke ve yerel gündeme dair yaşadığımız alanlarda halkımızı doğrudan ilgilendiren hususlarda gerek bilgilendirme gerekse basın açıklaması yoluyla fiili tavır alarak görüşlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

         Parti olarak açıklama koyduğumuz konularda kişilerden ziyade kamunun hakkını ve hukukunu korumak adına tavır sergilemekteyiz. Bu bizden şu bizden değildir den ziyade doğru olan ne ise doğru zeminde kalmaya dikkat ve özen göstermekteyiz.

         İlçemiz Serik’in kanayan birçok yarası var. Serik Ziraat Odası seçimleri de bunlardan birisidir. Zaman zaman sosyal medya paylaşımları veya basın bildirilerinde bu husus halkımızın bilgisine sunulmaktadır. Hatta geçen ay partimiz bu husus da bir basın açıklaması yaparak Serik Ziraat Odası seçimlerinin neden yapılmadığını basın önünde ilgililerine bizzat da ziyaret ederek sorduk. Aldığımız cevap tatmin edici değildi.

        

BAŞKAN DEĞİLSİN BAŞKAN OLARAK AÇIKLAMA YAPIYORSUN!

Hatta seçimi zamanında yapmayan ve mahkemelik duruma düşüren başkan konunun yetkisinin bakanlıkta olduğunu, kendisinin kayyum üye olarak görev yaptığını, Serik Ziraat Odası başkanı olmadığını, Antbirlik Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüğünü, tartışılan konuların kendisinin dışında olduğunu ifade etmektedir.

YERİNE OTURDUĞUNUZ İNSANLARIN MAHKEMELERDEN BERAAT ETTİKLERİ ve TAZMİNAT KAZANDIKLARI DOĞRU MUDUR?

         15 Temmuz sürecinin doğurduğu olağanüstü yetkiler ile yapılan kayyum atamaları ve olumsuz sonuçları hepimizin bildiği gibi ortadadır. Biz parti olarak belli bir zümre yada şahsı savunucusu değiliz. Ancak bir operasyonla görevden alınanların yerine geldiğiniz aşikardır. Peki görevden alınan ve kayyum ataması ile yerine oturduğunuz insanların mahkemelerden beraat ettikleri ve tazminat kazandıkları doğru mudur?

ÇİFTÇİ DİYE YAZDIRDIĞIN DELEGELER TARLASINI  BİLİYOR MU?

Doğru ise berberden, büfeciden, oto galericiden, çiçekçiden, kuzenden, işçiden vs. güya çiftçilik yapıyor diye Serik Ziraat Odasına kayıt yaparak Antbirlik ortağı ve delegesi yaptığınız fason çiftçiler asıl çiftçilerin haklarını nasıl ödeyeceklerdir. Onları gerçek zemin ve gündemde nasıl temsil edeceklerdir? Bu naylon delegelerinizin bir çoğu güya çiftçilik yaptıkları mahalleleri ve tarlaları bilmemektedir. Kalksa birisi hadi tarlanı göster dese bunlar oldukları yere yığılır kalırlar.

SN. YAVUZ SEN ANTBİRLİK YÖNETİM KURULU BAŞKANISIN ZİRAAT ODASINA BAŞKANI DEĞİLSİN!

Ben kayyum yönetim kurulu üyesiyim diyen arkadaşımız sosyal medya paylaşımlarında neden “Antbirlik ve Serik Ziraat Odası Başkanı”  ibaresini kullanmaktadır? Madem kayyum üyesin, başkan değilsin bırak açıklamayı ilgili kayyum başkan yapsın. Ya da madem başkansın aslanlar gibi oda seçimlerini yap. Yap ama üyeyi doğduğu ve doyduğu mahalleye göre ilişkilendir. Hanyadan getirip Konya’ya, Kızıllardan alıp Kürüş’e, Çandır’dan alıp Gebiz’e taşıma işlerine bir son ver.

Özetle Cumhuriyet Halk Partisi olarak söylemek istediğimiz şudur; Bu devletin bir sahibi vardır. Bu millet emanetine sahip çıkanı da çıkmayıp alıp yiteni de takip eder. Gün gelir hesabını sandıkta da sorar ilgili oda seçimlerinde de. Hani bir söz vardır iyi bildiğimiz. Adalet topaldır ama er veya geç gelir. Yada “gerçeklerin er veya geç ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır.

ZİRAAT ODASI SEÇİMİNİN BİR AN ÖNCE YAPILMASINI İSTİYORUZ

Bu Kayyuma soruyorum? Sayın Mustafa Yavuz, bu Ziraat Odası seçimini kime dayanarak yapmıyorsunuz? Bu çiftçinin hakkını korumak çiftçi hakkını savunmak, bizim de hakkımız ben de bir çiftçiyim. Üstüne basa basa da tekrar soruyorum: Bu Ziraat Odası seçimini neden yapmıyorsun? Ziraat Odası seçimini bir an önce yapın. Değilse her türlü hakkımızı kullanacağız. Gerekirse hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Ziraat Odası seçiminin bir an önce yapılmasını bekliyoruz.

 

Halkımıza saygı ile duyururuz.”

 

CHP SERİK İLÇE BAŞKANI

İBRAHİM DEMİR

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Demir:, “Ziraat, Odası, Seçimini, Ne, Zaman, Yapacaksınız”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Demir: “Ziraat Odası Seçimini Ne Zaman Yapacaksınız”
Demir: “Ziraat Odası Seçimini Ne Zaman Yapacaksınız”
Demir: “Ziraat Odası Seçimini Ne Zaman Yapacaksınız”
Demir: “Ziraat Odası Seçimini Ne Zaman Yapacaksınız”
Demir: “Ziraat Odası Seçimini Ne Zaman Yapacaksınız”
Yorumlar
Haber Yazılımı