Haber Detayı
27 Temmuz 2019 - Cumartesi 17:55 Bu haber 1137 kez okundu
 
Dolandırıcılar Otellerin İnternet Sayfalarını Kopyalayarak Rezervasyon yaptılar
İlçemiz Belek Turizm Merkezi’deki bazı otellerin internet sitelerini hedef alarak birebir kopyalayan dolandırıcılar, tatil satın alanları mağdur etmeye başladı. ‘Oltalama’ olarak adlandırılan bu dolandırıcılıkla ilgili harekete geçen oteller, savcılığa suç duyurusunda bulunmaya başladı.
TURİZM Haberi
Dolandırıcılar Otellerin İnternet Sayfalarını Kopyalayarak Rezervasyon yaptılar

Turizm sektörü; şimdi de sahte dolandırıcılarla uğraşıyor. Kim olduğu belirsiz bazı dolandırıcılar, Belek Turizm Merkezi’deki bazı otellerin, internet sitelerini birebir kopyaladı. Bu kişiler otellerin resmi internet sitesinin uzantılarına benzer adresler alarak, tatil satın alanları dolandırmaya, bir çok mağdur yaratmaya başladı.

Otelin internet sayfalarını kopyalayan dolandırıcılar, altına da telefon numaralarını yazdılar. Bu sahte sayfalara girip rezervasyon yaptıran kişiler, konaklama ücretini de, dolandırıcıların hesaplarına yatırdılar. Rezervasyon yaptıran kişiler, otelleri aradıklarında rezervasyonlarının olmadığı cevabını alınca dolandırıldıklarını anladılar. 

Olayın ortaya çıkması üzerine harekete geçen otel yetkilileri, Serik Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunan otellerin internet sayfalarını kopyalayan kişilerin bir an önce bulunmasını istediler. Otellerin yetkilileri, pazartesi günü de mahkemeye başvurarak, sahte sayfalara erişim yasağı getirilmesini de talep edecekler.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Dolandırıcılar, Otellerin, İnternet, Sayfalarını, Kopyalayarak, Rezervasyon, yaptılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı