Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 17:10 Bu haber 3673 kez okundu
 
Durmuş Ay’ın dişlerini seyyar dişçi çekmiş!
İlçemiz Merkez Mahallesi’nde dişinde apse olduğu için Serik Devlet Hastanesi’ne gelen ve burada yaşamını yitiren Durmuş Ay ile ilgili yeni gelişmeler ortaya çıktı.
ASAYİŞ Haberi
Durmuş Ay’ın dişlerini seyyar dişçi çekmiş!3 çocuğunun babası Durmuş Ay’ın ölümünün ardından Serik İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giden eski eşi Müjgan Korkmaz, eşinin aynı anda apseli 5 dişini çeken seyyar dişçi Hüseyin A. hakkında ölüme sebebiyet vermekten şikayetçi oldu. Olayın polise yansımasından sonra Cumhuriyet Savcılığı tarafından Hüseyin A. hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Polis ekipleri olaya karıştığı iddia edilen şüpheli seyyar dişçi Hüseyin A.’yı arama çalışmaları devam ediyor.

Eski eşi Müjgan Korkmaz, eşinin ölümü ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Korkmaz eşinin dişlerini çektirdiği gün çocuklarını yanına getirdiğini söylerken, Durmuş Ay’ın o anda hasta olduğunu fark ettiğini söyledi. Korkmaz, şöyle konuştu:

“Kan tükürüyordu. ‘Ne oldu Durmuş’ dedim. Oda bana, ‘Ben diş çektirdim’ diye cevap verdi. Kime çektirdiğini sorduğumda, ‘Seyyar bir arkadaşım var. O benim çalıştığım dükkana geldi, ona çektirdim’ dedi. ‘Kaç diş çektirdin’ dedim. ‘5 diş çektirdim’ deyince, ‘Durmuş sen ne yaptın. Kötü görünüyorsun, iyi değilsin. Niye böyle bir şey yaptın’ dedim. Oda bana, ‘Ağrıyordu çektirdim’ işte dedi. Neden çektirdin dediğimde de, ‘Sorma’ diyerek cevap verdi. Bu şekilde bir konuşmamız oldu” dedi.

15 gün boyunca çok kötü olduğunu, bir şey yemediğini ve ağrı kesici kullandığını bildiğini açıklayan Korkmaz, “Durumu çok kötüydü. Ben gerekenin yapılmasını istiyorum. Hüseyin A. isminde sahte bir dişçiydi. Hatta öldüğü gün akşamı çorba yapıp, içireyim diye evine gitmiştim. Boğazından hiçbir şey geçmediğini söyledi. Evde de elektrik olmadığı için mum ışığında duruyorlardı. Ben fark edemedim, ama hastaneye kaldırıldığında gittim yanına, çocuklarımı götürdüm. Başka hastaneye sevk olursa yanında gidecektim. Sağ bölgesi komple simsiyah ve kan oturmuş şekildeydi. Şişti çok kötüydü” diye konuştu.

Ay’ın rahatsızlandığı gün sahte dişçinin de yanında olduğu iddialarına cevap veren Korkmaz, “Bunları gördüğümde, ‘Siz nasıl böyle bir şey yaptınız. 5 tane diş, hemde apseli dişi çekmek insanlık değil. Sizin aletleriniz normal diş hekimleri gibi sağlıklı değil. Çünkü enfeksiyon olduğu için bu şekilde niye yaptınız diye sorduğumda ise ‘2 diş biri köktü’ diyerek yalanladılar. Ama benim eşimden duyduğum 5 tane diş çektirdiği ve ağzını açamadığı. Devamlı kan tükürüyordu ve durumu kötüydü” dedi.

Diş çeken şahıslar rahatsızlandığında hastaneye birlikte gittikleri sorusuna ise, “Akrabaları bana haber verdi. Doktor, ‘Solunum cihazına takacağız’ dedi. Serum verdiler. Daha kötü olmaya başladı. Bilincini kaybetmişti. Beni ve çocuklarını tanımıyordu. Solunum cihazına götürdüler. Doktor o anda, ‘Hazırlıklı olun’ dedi. ‘Sevki yapılabilir’ demişti, ama o anda ben ablasına haber verdim. Akrabalarına durumun ciddi olduğunu söyledim. O anda o kargaşada bu şahıslar kaçtılar. Aldıkları 3 ilaç vardı onlar kayıp ben emniyete verecektim. Onları bulamadım. Hastaneye götürmüşlerdi. Yok kaybetmişler. Bulamadık” şeklinde konuştu.

Emniyete giderek şikayetçi olduğunu belirten Korkmaz, “Çocuklarım yetim kaldı. Cezalarını çeksin. Benim çocuklarım gibi başka çocuklarda yetim kalmasın. Adalet yerinde bulsun diye ifade verdim. Şikayetçiyim ben. Neyse cezaları çeksinler. Çocuklarımı boynu bükük bıraktılar. Bu insanlık değil. Ben ne kadar çek desem de 5 tane dişi apseli iken çekmesi bu insanlığa sığmaz. Bu resmen katilliktir. Aletler hijyenik değil. Çektikleri aleti çocuğum biliyor” dedi.

Durmuş Ay’ın en küçük oğlu Efe Ay (13) ise, babasının nasıl dişini çektirdiğini anlattı. Efe Ay, “Bir malzeme çantası ile geldiler. Babamın çalıştığı iş yerinde çantanın içinden gri kerpeten gibi bir şey çıkarttılar. Normal bildiğin kerpeten gibi idi ama küçüktü. Onla çektiler dişini. Sonra babam ağzını çalkaladı. Dişini çektiler. Ağzı kanamaya başladı. İğne falan vurmadılar. Sadece çektiler. Sonra ben dışarıya çıkmıştım. Sonra o adamda çıktı gitti. Babam daha sonra hiçbir şey yememeye başladı” iye konuştu.

Öte yandan harekete geçen Cumhuriyet Savcılığı tarafından, Durmuş Ay’ın dün defnedilen mezarının açılarak otopsi yapılacağı öğrenildi.Ay’ın Mitat (15), Ömer (13) ve Efe (11) isimlerinde 3 çocuğu bulunuyor.

H.A., dün polis tarafından gözaltına alındı.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Durmuş, Ay’ın, dişlerini, seyyar, dişçi, çekmiş!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Durmuş Ay’ın dişlerini seyyar dişçi çekmiş!
Durmuş Ay’ın dişlerini seyyar dişçi çekmiş!
Durmuş Ay’ın dişlerini seyyar dişçi çekmiş!
Durmuş Ay’ın dişlerini seyyar dişçi çekmiş!
Yorumlar
Haber Yazılımı