Ekiz’den LGS Mesajı
Haber
04 Haziran 2021 - Cuma 13:56 Bu haber 2100 kez okundu
 
Ekiz’den LGS Mesajı
Serik Milli Eğitim İlçe Müdürü Ekiz, bir LGS mesajı yayınladı.
EĞİTİM Haberi
Ekiz’den LGS MesajıSerik Milli Eğitim İlçe Müdürü Ekiz, bir LGS mesajı yayınladı.

Müdür Ekiz yayınladığı mesajda şunları dile getirdi:

“Bilindiği üzere tüm Türkiye’de ve İlçemizde 06.06.2021 Pazar günü birinci oturum saat 09:30’da 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 sakika; ikinci oturum ise saat 11:30’da 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olan merkezi sınav gerçekleştirilecektir.

Bu sınav İlçemizde;

39 Ortaokulda,

112 Salonda,

117 Bina Sınav Komisyonu,

16 Jandarma,

81 Emniyet Görevlisi,

1762 Öğrenci ile 311 Öğretmen nezaretinde yapılacaktır. Tüm dünyada etkisini gösteren COVID-19 salgınına yönelik gerekli tüm önlemlerin alındığı bu sınavda, sınıflarımız sosyal mesafe kuralına uygun olarak hazırlanmış, okullarımız baştan sona dezenfekte edilmiş, klimaların bakımları yapılmış, maske ve el dezenfektanı temin edilmiş, taşıma bölgesinde yer alan öğrenciler ve özel eğitim öğrencilerini okula getirip götürecek servisler ayarlanmış bir şekilde, değerli öğrencilerimizi huzur ve güven içerisinde bir sınava alacağız.

Sevgili öğrencilerim; sizler bu sınava en iyi şekilde hazırlandınız. Öğretmenlerimiz ve ailelerinizle birlikte emek verdiniz. Salgın döneminde Bakanlığımızın yayınladığı soruları çözdünüz. Sınavda bu soruların benzerleri çıkacak. Sizler artık LGS’ye hazırsınız. Serik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gireceğiniz sınavda hepinize başarılar diliyoruz.

Ayrıca okullarımızı, sınavlara en iyi şekilde hazırlayan okul yöneticilerimize, yardımcı personelimize, sınavda görev alacak öğretmen arkadaşlarıma ve güvenlik görevlilerine şimdiden teşekkür ediyorum.

Son olarak halkımızdan 06 Haziran 2021 Pazar günü 09.00-13.00 saatleri arası sınav yapılacak Ortaokullarımız çevresinde gürültü kirliliğine neden olacak davranışlardan uzak durmalarını rica ediyorum.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Ekiz’den, LGS, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı