Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 12:09 Bu haber 1086 kez okundu
 
EKİZ’in 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı
Uzun bir tatilin ardından hep birlikte bir kez daha yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşıyoruz. 2019-2020 eğitim-öğretim yılının huzur dolu, sevgi ve dayanışma içerisinde geçmesi en büyük arzumuzdur. Bu eğitim öğretim sezonumuzda okul öncesi, ilköğretim ve orta öğretimde yaklaşık olarak 25 bin öğrencimizi, bin 500’ü aşkın, idareci, öğretmen ve diğer personelimizle Serik’imiz için hizmete hazırız.
EĞİTİM Haberi
EKİZ’in 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

2018-2019 eğitim sezonu sonundan itibaren de yaz ayları boyunca, 2019-2020 eğitim öğretim yılının daha verimli geçmesi için okullarımızın fiziksel durumunu hazır hale getirmek için gayret sarf ettik. Yaz dönemi birçok okulumuzda gereken onarımları yapıldı. Hangi eğitim kurumumuzun fiziksel olarak neye ihtiyacı varsa önce onları tespit ettik daha sonra da yaz tatili boyunca o ihtiyaçların karşıladık. Burada yaz boyunca okullarında özveri ile çalışan yönetici arkadaşlarıma, yardımcı personellerimize, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve özellikle birçok okulumuzda asfalt ve ihata duvarı çalışması yapılmasını sağlayan Belediye Başkanımız Sayın Enver APUTKAN ve ekibine çok teşekkür ediyorum.

Bizler öğrencilerimizin ezberden uzak bilgiyi hayata geçirerek, davranış şekline dönüştürülebileceği bir eğitim almalarını çok önemsiyoruz. Ancak ve ancak bilgiyi kullanmayı başardığımızda çocuklarımızı geleceğe sağlıklı bir şekilde hazırlayabiliriz. Unutulmamalı ki öğrencilerimizin sadece sınavlardan aldıkları yüksek notlar başarıyı göstermemektedir. Öğrencilerimizin derslerinden aldıkları notlar yanında, kendilerini geliştirerek özgüvenli, çok yönlü olmalarını amaçlıyoruz. Bizler okul hayatını bitiren çocuklarımızın kendi kimliğini, kişiliğini ve sorumluluğunu kazanan bireyler olarak toplumda yer almalarını arzu ediyoruz.

Gençlerimizin vatanını, milletini seven, milli ve manevi değerlerine bağlı, evrensel değerlere saygılı, çevreyi ve doğayı koruyan, ruh ve beden sağlığına sahip, doğru düşünen ve sağlıklı karar veren bireyler olarak yetişmesi en büyük hedefimizdir. Hedeflerimiz doğrultusunda, eğitim hizmetlerinin kalitesinin yükseltmek ve eksiklerimizi gidermek için tüm paydaşlarım ile işbirliği içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimizin, okullarda aldığı eğitim ve bilgi ışığında ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracaklarına inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında, okul yöneticilerime, öğretmenlerime, sevgili öğrencilerim ile tüm eğitim camiasına başarılar diliyorum.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: EKİZ’in, 2019-2020, Eğitim-Öğretim, Yılı, Mesajı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı