Ekiz’in LGS Mesajı
tt
Haber
18 Haziran 2020 - Perşembe 15:28 Bu haber 6121 kez okundu
 
Ekiz’in LGS Mesajı
2020 YILI SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA İLİŞKİN MERKEZİ SINAV
EĞİTİM Haberi
Ekiz’in LGS Mesajı
Bilindiği üzere tüm Türkiye’de ve İlçemizde 20.06.2020 Cumartesi günü birinci oturum, saat 09:30 da 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika; ikinci oturum ise saat 11:30 da 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olan merkezi sınav gerçekleştirilecektir.

Bu sınav ilçemizde ;

40 Ortaokulda

172 salonda

120 bina sınav komisyonu

14 jandarma

45 emniyet görevlisi

2602 öğrenci ile 465 öğretmenin nezaretinde yapılacaktır.

Tüm dünyada etkisini gösteren COVID-19 salgınına yönelik gerekli tüm önlemlerin alındığı bu sınavda, sınıflarımız sosyal mesafe kuralına uygun olarak hazırlanmış, okullarımız baştan sona dezenfekte edilmiş, klimaların bakımları yapılmış, maske ve el dezenfektanı temin edilmiş, taşıma bölgesinde yer alan öğrenciler ve özel eğitim öğrencilerini okula getirip götürecek servisler ayarlanmış bir şekilde, değerli öğrencilerimizi huzur ve güven içerisinde bir sınava alacağız.

Sevgili öğrencilerim sizler bu sınava en iyi şekilde hazırlandınız. Öğretmenleriniz ve ailelerinizle birlikte emek verdiniz. Salgın döneminde Bakanlığımızın yayınladığı soruları çözdünüz. Sınavda bu soruların benzerleri çıkacak. Sizler artık LGS’ye hazırsınız. Serik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gireceğiniz sınavda hepinize başarılar diliyoruz.

Ayrıca okullarımızı, sınavlara en iyi şekilde hazırlayan okul yöneticilerimize, yardımcı personelimize, sınavda görev alacak öğretmen arkadaşlarıma ve güvenlik görevlilerine  şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Son olarak halkımızdan 20 Haziran Cumartesi günü 09.00 – 13.00 saatleri arası sınav yapılacak Ortaokullarımız çevresinde gürültü kirliliğine neden olacak davranışlardan uzak durmalarını  rica ediyorum.

 

                                                          İkram EKİZ

                                                                                                                                                                     İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Ekiz’in, LGS, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı