Ekmek zammına kızan fırıncı, ekmeği 2,25 TL'den satmaya başladı
Haber
20 Kasım 2021 - Cumartesi 14:11 Bu haber 1133 kez okundu
 
Ekmek zammına kızan fırıncı, ekmeği 2,25 TL'den satmaya başladı
Serik’te fırın işleten Özkan Okatan (43), meslektaşlarının ekmeğe zam yapmalarına kızıp 3,00 TL olan 250 gram ekmeği, 2,25 TL'ye satmaya başladı. Okatan, "Ailecek çalışıyoruz, para kazanmıyoruz ama halkımıza hizmet ediyoruz" dedi.
EKONOMİ Haberi
Ekmek zammına kızan fırıncı, ekmeği 2,25 TL'den satmaya başladıOrta Mahalle 30 Ağustos Caddesi’nde fırın işleten Özkan Okatan, Serik'teki ekmek zammına kızıp, ekmeğin fiyatını ucuzlattı. 3,00 TL olan 250 gram ekmeği, 2,25 TL'ye satıyor. İşletmeci Okatan Temmuz ayında yapılan ekmek zammında da fırıncılara kızıp 2,50 TL olan ekmeği bu güne kadar 1,50 TL den satıyordu.

Özkan Okatan, "12 yıldır Serik ilçesinde fırın işletmeciliği yapıyorum. 5 aydır kampanyamız devam ediyor. Şu anda Serik’te ekmek 3,00 TL oldu. 250 gram ekmek 3,00 TL. Biz 250 gram ekmeği 2.25 TL den satmaya başladık. Biz halkımıza verdiğimiz sözün arkasındayız. Serik halkına hizmet etmeye devam edeceğiz. Şartlar ne olursa olsun ekmeği 2,25 TL den satmaya devam edeceğiz. Biz ailecek çalışıyoruz. Hesaplı un alıyoruz. Peşin çalışıyoruz. Bir şekilde zarar etmemeye, ekmeğin maliyetini çıkarmaya çalışıyoruz. Ailecek Serik halkına hizmet etmeye sonuna kadar devam edeceğiz” dedi.

İşletmenin kapısının girişine Serik halkının ekmeği ile oynamayın kardeşim' tabelası da asan Okatan, "Maalesef Serik ilçesindeki fırıncı arkadaşlarımız ekmeğe zam yapıp 3,00 TL den satmaya başladılar. Üstelik 260 gramlık ekmeği de 250 grama düşürdüler" diye konuştu.

Fırından ucuz ekmek almaya gelen Naci Uyar isimli vatandaş ta, “Ben televizyonlardan izleyip duyduğum kadarıyla İstanbul’da fırıncılar bir hafta önce 2 liralık ekmeği 2,50 TL den satmaya başladılar. Türkiye’de 3 liraya ekmek satılan tek yer Serik. Boşu boşuna kimse dükkanı beklemez. Bu esnafta para kazanıyordur mutlaka. Allah razı olsun bizde gelip alıyoruz. Ucuz ekmek varken, paramı neden ben sokağa atayım” dedi.

İsmini vermek istemeyen bir vatandaşta, “Biz asgari ücretle çalışan bir vatandaşız. Antalya’da ekmek 2,50 lira iken burada neden 3 lira oluyor. Bizler mağdur oluyoruz.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Ekmek, zammına, kızan, fırıncı,, ekmeği, 2,25, TL'den, satmaya, başladı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Ekmek zammına kızan fırıncı, ekmeği 2,25 TL'den satmaya başladı
Ekmek zammına kızan fırıncı, ekmeği 2,25 TL'den satmaya başladı
Ekmek zammına kızan fırıncı, ekmeği 2,25 TL'den satmaya başladı
Yorumlar
Haber Yazılımı