Emirdar: “Herkesin Ayağına Gideceğiz”
Haber
15 Haziran 2020 - Pazartesi 14:05 Bu haber 16639 kez okundu
 
Emirdar: “Herkesin Ayağına Gideceğiz”
Demokrat Parti Serik İlçe Başkanlığı’na atanan Yaşar Emirdar, Serik’te görev yapan basın mensupları ile birlikte kahvaltılı bir basın toplantısı düzenledi. Başkan Emirdar ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda Emirdar, ilçe başkanlığına atama sürecini, DP geçmişini, siyasi misyon ve vizyonunu basın mensupları ile paylaştı.
SİYASET Haberi
Emirdar: “Herkesin Ayağına Gideceğiz”Aile olarak 1946 Demokrat Parti ruhundan gelen bir siyasi akışın içerisinde geldiğini belirten Emirdar, siyasi gelenekleri ve kişisel siyasi anlayışı gereği, eşitliği, emeğe ve hakka saygıyı savunduklarını ve siyasetin tabandan başladığını ifade etti. Serik’te tekrar iktidar olacaklarını belirten Başkan Emirdar, kapılarının ve gönüllerini herekse açık olduğunu belirterek hiç kimseyi ayaklarına çağırmayacaklarını tüm milletin Serik’in ayağına gideceklerinin altını çizdi.

Demokrat Parti Serik İlçe Başkanı Yaşar Emirdar, basın toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Biz kökten Demokrat Parti'den gelmekteyiz. 46 ruhuyla Demokrat Parti'den gelişimiz var. Bu sebeple Bize gelen İlçe Başkanlığı teklifini kabul ettik. Demokrat deyince, biz her şeyde demokrasiyi algılıyoruz. Bizim partilerimizin geçmişteki icraatları da hep böyleydi. Güç dengelerinin eşitliğini savunduğumuz, emeğin, alın terinin hakkını bulduğu, kimsenin emeğinin, hakkının çarçur edilmediği siyaset anlayışı içinde olduğumuz için bizler seve seve bize tevdi edilen bu edilen görevi kabul ettik.

İnanıyoruz ki Serik'te iktidar olacağız. Serik'te iktidar olduğumuz zaman Antalya'da, Türkiye'de sesimiz duyulacak ve inşallah Demokrat Parti tekrar Türkiye'de iktidara gelecektir. Demokrat Parti demek her zaman milletin, saygı, sevgi içinde huzur içinde olmak demektir bizim de amacımız budur. İşi, aşı tatlı olan güveni yerinde olan insanlar huzurlu olur. Dünyadaki sıkıntıların bütün temeli yokluk, kıtlık, açlıktır, Allah kimseyi aç ve açıkta bırakmasın. Coğrafi konumu bakımından ülkemiz dünyanın en güzel yerindedir. Her ürüne uygun iklim ve toprak yapısına sahibiz. Sanayimiz, ticaretimiz, turizmimiz çok güzel, ülke olarak bu şansımızı iyi kullanmamız lazım.

Bize düşen sadece idarecilerin ki idareci deyince tepedeki en üstteki yöneticiler ya da hükümet aklımıza geliyor öyle bir şey yok. Bize göre çalışma belde başkanlarından ilçe başkanlarından yani yerel den başlar. Hizmet ve çalışma yerelden başlar. Bizlerde yani yerel yöneticiler sen ben ayrım yapmayacağız. Biz herkesin derdine derman olmaya merhem olmaya çalışırsak millet bize desteğini verir böylelikle izim kimseye yalvarmamıza gerek kalmaz.

Siyasette hiçbir yer hiç kimsenin tapulu malı değildir. Ama insanlar siyaseti siyasetteki yerlerini tapulu malları gibi gördükleri zaman orada sıkıntı başlıyor işte.

Biz iyi şeyler olacağını bu düşüncelere çalışacağımızı beyan ediyoruz. İyi şeyler olacağını iyi şeyler yapacağımızı düşünüyoruz. Gece gündüz her zaman telefonumuz, açık vatandaşlarımıza kapılarımız da gönlümüzde açık. Zaten evimiz Orta Mahalle’de şehrin göbeğinde oturuyoruz çocukluğumuzdan beri. Serik'te olan ve Serik'te yaşayan tüm herkese kapılarımız ve gönlümüz açık her şeyden önce vicdani duygular içinde herkese hizmet etmeye çalışacağız. Çünkü Demokrat Parti herkesindir. Demokrat Parti, beni değildir, genel başkanımızın da değil başkalarında değil, hiç kimsenin değildir, Demokrat Parti Türk milletinindir.

Biz herkesin ayağına gideceğiz, evine işyerine gideceği ellerini sıkacağız, dertlerini dinleyip konuşacağız. Biz insanları ayağımıza getirmeyeceğiz.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Emirdar:, “Herkesin, Ayağına, Gideceğiz”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Emirdar: “Herkesin Ayağına Gideceğiz”
Emirdar: “Herkesin Ayağına Gideceğiz”
Yorumlar
Haber Yazılımı