Haber Detayı
15 Ekim 2019 - Salı 13:27 Bu haber 1861 kez okundu
 
Eski Adliye Binası Yıkıldı
Antalya’nın Serik ilçesinde eski adliye binası yıkıldı. Yıkılan binanın yerine belediye, otopark yapacak.
YAŞAM Haberi
Eski Adliye Binası YıkıldıSerik'te birçok olaya tanıklık eden eski Adliye binasında iş makineleri ile yıkım gerçekleştirdi. O tarihi anı bazı vatandaşlar da cep telefonlarına kaydetti. 1990 yılında dönemin başbakan yardımcısı Erdal İnönü ve Dışişleri Bakanı Hikmet Çetin ve Deniz Baykal’ın katılımıyla hizmete açılan bina 24 yıl adaletin sağlandığı mekan oldu.

Adliye binası, ilçe nüfusun artması ve yıpranması sonucu 2014 yılında Orta Mahallede D-400 karayolu üzerinde yapılan yeni binasına taşındı. Atatürk Caddesi uzerinde bulunan eski adliye binası, çevrede alınan geniş güvenlik önlemlerinin ardından yıkımı gerçekleştirildi. Yıkılan binanın arazisi ise Serik Belediyesi ile Adalet Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği belediye tarafından meydan ve zemin katı otopark olarak yapılacak.

Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, “Eski Adliye Binamızı Adalet Bakanlığı ile yaptığımız protokol gereği belediyemize kazandırdık. Hemen yanında bulunan kaymakamlık binasının ise yıkılıp, yıkılmayacağına halkımız karar verecek. İnşallah; ilçemizi güzel bir meydana kavuşturacağız” dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Eski, Adliye, Binası, Yıkıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Eski Adliye Binası Yıkıldı
Eski Adliye Binası Yıkıldı
Eski Adliye Binası Yıkıldı
Eski Adliye Binası Yıkıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı