Eskiyörük’te 1. Çocuk oyunları ve Uçurtma Şenliği coşkusu yaşandı
Haber
09 Mayıs 2022 - Pazartesi 10:58 Bu haber 771 kez okundu
 
Eskiyörük’te 1. Çocuk oyunları ve Uçurtma Şenliği coşkusu yaşandı
EĞİTİM Haberi
Eskiyörük’te 1. Çocuk oyunları ve Uçurtma Şenliği coşkusu yaşandıSerik ilçesi Eskiyörük mahalle muhtarlığı tarafından düzenlenen Eskiyörük 1. Çocuk oyunları ve Uçurtma Şenliği, Eskiyörük mahallesinde gerçekleştirildi.

Şenliğe Belediye başkanı Enver Aputkan, İlçe Jandarma komutanı Jandarma Üsteğmen Ayhan Aktürk, Ak Parti ilçe Başkanı Hasan Yıldırım, MHP İlçe Başkanı Osman Üstünmet, İyi parti İlçe Başkanı Kadir Bodur, Saadet Partisi İlçe Başkanı Adem Demirel, Antbirlik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz, Esnaf ev Sanatkarlar Odası başkanı Recep Savaş, Kurum Amirleri, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Okunan Kuran-ı Kerim ile başlayan şenlikte sırasıyla İp çekme, Çuvalla koşu, kaşıkla yumurta taşıma gibi oyunlar oynandı yarışmalar yapıldı. Uçurtma uçuruldu. Yarışmalarda dereceye girenler tablet ile ödüllendirildi. Dereceye girenlere ödülleri protokol tarafından verildi. Arıca oyunlara katılan tüm çocuklara çeşitli oyuncaklar verildi.

Öte yandan 5 Ağustos 2001 yılında İzmir Bornova’da vatani görevini yaparken Şehit olan Ulaştırma Er Abdullah Çelik’in annesi Cemile Çelik’e anneler günü nedeniyle hediye verildi, çiçek takdim edildi.

Eskiyörük mahalle muhtarı Ramis Güzel, “Bu yıl birincisi gerçekleştirdiğimiz şenliğimize ilgi çok büyüktü. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Geleneksel hale getirdiğimiz şenliğimiz bundan sonra her yıl düzenli olarak gerçekleştireceğiz.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Eskiyörük’te, 1., Çocuk, oyunları, ve, Uçurtma, Şenliği, coşkusu, yaşandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı