Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 16:52 Bu haber 647 kez okundu
 
Evinden Çıkamayan Aileye Zabıta Türk Bayrağı Hediye Etti
İlçemizde yaşayan Ali ve Asiye Kara çifti, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için evlerine asmak üzere Serik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden bayrak talebinde bulundu.
GÜNDEM Haberi
Evinden Çıkamayan Aileye Zabıta Türk Bayrağı Hediye EttiAkçaalan Mahallesi’nde oturan 65 yaş üstü oldukları için sokağa çıkma kısıtlaması bulunan Kara Ailesi, için Türk Bayrağı temin eden zabıta ekipleri Türk bayrağını götürerek teslim ettiler. Kara Ailesi, getirilen bayrağı öperek teslim aldı. Daha sonra Türk Bayrağını asan Ali Kara, zabıtalar ile birlikte İstiklal Marşı okudu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Asiye Kara, "Zabıta ekiplerinden, belediyeden bayrak istedik. Bayrağı getirdiler. Biz de bu bayrağı kutlamak için, yakınlarımıza, torunlarımıza ve akrabalarımıza gidemediğimiz için bayrak astık. İstiklal Marşı’nı okuduk. Biz de bu bayramı böyle kutluyoruz. Bu bayramın, böyle buruk geçtiği için üzüldüm. Her zaman şenlikli geçiyordu. Bu sefer hastalık yüzünden buruk geçti. Herkese geçmiş olsun inşallah bunu da atlatırız" diyerek konuştu.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Evinden, Çıkamayan, Aileye, Zabıta, Türk, Bayrağı, Hediye, Etti,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Evinden Çıkamayan Aileye Zabıta Türk Bayrağı Hediye Etti
Evinden Çıkamayan Aileye Zabıta Türk Bayrağı Hediye Etti
Yorumlar
Haber Yazılımı