Haber Detayı
30 Eylül 2019 - Pazartesi 14:12 Bu haber 840 kez okundu
 
Futbolda Serik Silopi Kardeşliği
Silopi Haburspor, Serik Belediyesi işbirliği sayesinde ilk defa Antalya’da kamp yapıyor.
SPOR Haberi
Futbolda Serik  Silopi KardeşliğiYaklaşık 2 ay kadar önce Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan’ı telefon ile arayan Silopi Haburspor Teknik Direktörü Servet Çek ile Beden Eğitimi öğretmeni İrfan Kayhan, Süper amatör kulüpte mücadele eden Silopi Haburspor kulübünü yeni kurduklarını ve maddi imkanları olmadığı içinde bu zamana kadar kamp yapamadıklarını ve bu konuda yardımcı olup olamayacakları talebi üzerine Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, belediyenin misafiri olarak Antalya’nın Serik ilçesine davet etti.

Bugün itibarı ile Serik ilçesine gelen Silopi Haburspor, Serik Belediyesi bünyesinde bulunan Belek Beachpark ta bulunan tesislerde, Serik Belediyesi ev sahipliğinde 12 gün süre ile kamp yapacak. Takım bu süre içerisinde ayrıca Serik Belediyespor ile birde hazırlık maçı oynayacak.

Futbol Takımı, teknik heyeti ile birlikte Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında gazetecilere açıklama yapan Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, yaklaşık 2 ay kadar önce Silopi’de görev yapan beden eğitimi öğretmeni İrfan Kayhan’ın kendisini aradığını ve Silopi’li gençlerden oluşan bir takım kurduklarını ve takımın Antalya bölgesinde kamp yapmak istediklerini ve Serik Belediyesinin bu konuda desteği olup olmayacağını sorduğunu söyledi.

Serik Belediyesi olarak bu isteği kabul ettiklerini belirten Aputkan, Takımı istedikleri kadar misafir edebileceklerini ifade etti.

Aputkan şöyle konuştu:

“Bu arkadaşlar bizim kardeşimiz, Serik olarak biz kardeşlik görevini yerine getiriyoruz. Bundan sonra Silopi ile Serik hem sporda hem de diğer konularda kardeştir. Bizler birbirlerimize yardımcı olacağız” dedi.

Silopi Haburspor teknik direktörü Servet Çek, ise “Takım olarak Şırnak bölgesinde süper amatör kümede mücadele ediyoruz. Kulübümüzün Başkanı ve aynı zamanda beden eğitimi öğretmeni İrfan Kayhan'ın tek maaşla takımı kurdu ve yönetiyor. Çocuklarımızın en büyük hayali Antalya’da kamp yapmaktı. Bu hayalimizi Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan gerçekleştirdi. Sayın Başkanımıza ve belediye spor işleri müdürüne teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Futbolda, Serik, , Silopi, Kardeşliği,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Futbolda Serik  Silopi Kardeşliği
Futbolda Serik  Silopi Kardeşliği
Futbolda Serik  Silopi Kardeşliği
Yorumlar
Haber Yazılımı