Haber Detayı
27 Eylül 2019 - Cuma 16:52 Bu haber 872 kez okundu
 
"GELİN BİRLİKTE TAT OLALIM"
Türk Eğitim Sen. Serik Temsilciliği Başkanı Varol Civcir; “Muharrem ayı münasebeti ile bu yıl 2'ncisini düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirmek için çalıştığımız ‘Gelin Birlikte Tat Olalım’ aşure etkinliğimiz okullarımızda görev yapan çalışma arkadaşlarımıza ve özel ve resmi kurumlarda görevli arkadaşlarımıza sendika binamızda aşure ikramında bulunuyoruz” dedi.
EĞİTİM HaberiBaşkan Varol Civcir; “Bildiğiniz gibi Muharrem ayı hepimiz için mübarek bir aydır. Tüm insanlığın dualarının kabul edildiği bir aydır. Böyle müstesna bir günde yapmış olduğumuz  tüm duaların kabul olması dileği ile ülkemize ve insanlığa, birlik, dirlik, barış ve huzurun hakim olduğu yıllar temenni ediyorum” diye konuştu. Başkan Civcir, şöyle devam etti:

“Muharrem ayında gösterişten uzak sessizce tutulan oruçların sonunda, yardımlaşma ve paylaşmak adına Serik Türk Eğitim Sen Ailesi olarak Kerbela'yı, Ehli Beyti hatırlayarak ve bu duygu düşünceler ile bizi, bizlerle CAN yapan değerlerimizin kaybolmaması adına bir araya gelerek hatırlamış oluyoruz.

Bu vesileyle; Aynı gök kubbenin ve ay yıldızın altında bizler birbirimizi yapmış olduğumuz aşure'nin (Hediye Aş) içindeki farklı taneler ve tatlar olarak  görüyoruz.  Bizi biz yapan ortak değerler birleşince böyle güzellikler ve tatlar ortaya çıkar.

Bizim Aşuremizde; aynı kazanda kaynayan farklılıklarımızdan doğan zenginliğimiz vardır.

Bizim Aşuremizde;  ünvanlı  ünvansız, ve menfaatsiz yol kardeşliği vardır.

Bizim Aşuremizde;  adaletsizliklerin ve liyakatsizlerin kin ateşinden acıyı bal eylemek vardır.

Bizim Aşuremizde;  bizi biz yapan katmanlar vardır. 

Muharrem ayında aşure pişirenlerin, dağıtanların, paylaşanların ve yiyenlerin niyetlerinde kardeşlik umudu vardır. Sevgi vardır.

 Yapmış olduğumuz  aşure kazanındaki yemişler gibi, renkleri yaşatarak, insanların da bu ülkede farklı ama bir arada eşit haklarlar, eşit koşularda bu ülkenin kazanın da kardeşçe yaşaması vardır.

Aşuremize tat olan ve tat veren, Serik Türk Eğitim Sen.'in yönetim ekibime, cesur yürekli üyelerine, aklı yüreği bizden yana olan ve eğitim camiamıza yürekten teşekkürler ediyorum.

Ve bu yaptığımız aşuremizi  2018-2019 eğitim öğretim yılında, eğitime büyük emekler vererek emekliye ayrılan eli öpülesi Türk Eğitim Sen.'in cesur yürekli öğretmeni Mehmet Aydin ve Metin Güleç'e ithafen yapıyoruz. Ve bundan sonra yapacağımız etkinliklerimizde eğitim camiasına emek vermiş çalışanlarımıza ithafen yapacağız.

Yüce yaradan yaptığımız ve paylaştığımız aşuremizi kabul ve makbul eylesin.”

Yapılan aşure, tüm eğitim çalışanlarına aşure ikramı edildi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: "GELİN, BİRLİKTE, TAT, OLALIM",
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yorumlar
Haber Yazılımı