Haber Detayı
16 Nisan 2019 - Salı 15:57 Bu haber 1351 kez okundu
 
Gelin Kardeş Olalım Projesi
Yaş sebze ve meyve üretiminde ülkenin lideri konumundaki Antalya’nın tarımdaki başarısının diğer kentlerde de sağlanması için Antalya Tarım ve Orman Müdürlüğünce “Gelin kardeş Olalım” projesi kapsamında Van ili Gevaş ilçesinden 15 kişilik çiftçi grubu Serik’e geldi.
GÜNDEM Haberi
Gelin Kardeş Olalım Projesi 

Proje kapsamında 3 gün boyunca Serik’te tarım ile ilgili bilgi alışverişi yapılarak, sera ve bahçelerde incelemelerde bulunulacak.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu tarafından başlatılan 3 yıl sürecek olan “Gelin kardeş Olalım” projesi ile ilgili bilgi veren Serik İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Çömezoğlu, “İlçemize Gevaş ilçesinden gelen heyetle tarım konusunda bilgi alışverişi yapacağız. Onların bizden, bizim de onlardan öğreneceğimiz bir çok şey var. İlk defa uygulanan projede üç gün boyunca heyetimize ilçemizde yetiştirilen örtü altı ve açık arazi ve hayvancılık işletmelerinde bilgi alışverişinde bulunacağız.” dedi.

Gevaş İlçe Tarım ve Orman Müdürü  Suat Özek ise, “Doğunun en güzel ili Van, ilçesi ise Gevaş’tır. Proje kapsamında ilçemizden 15 çiftçimizle birlikte incelemelerde bulunmak için Serik’e geldik. Burada tarım ve hayvancılık konusunda teknik bilgiler alıp Tarım ev Turizm konularında bizlerde Van’da uygulamaya geçeceğiz.” dedi.

 

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Gelin, Kardeş, Olalım, Projesi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Gelin Kardeş Olalım Projesi
Gelin Kardeş Olalım Projesi
Gelin Kardeş Olalım Projesi
Gelin Kardeş Olalım Projesi
Gelin Kardeş Olalım Projesi
Yorumlar
Haber Yazılımı