Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 11:57 Bu haber 867 kez okundu
 
Golf Turizminde Korona Virüsü Arası
Bekir Kara, “Korona virüs bittiği zaman ben en az turist sayımızın yüzde 300-400 artacağını düşünüyorum.”
SPOR Haberi
Golf Turizminde Korona Virüsü ArasıKorona Virüs nedeniyle bir çok ülkeden Türkiye’ye golf oynamaya gelen turistler Türkiye’nin aldığı uçuş yasaklarına uymak için ülkelerine dönüyor. Bazı turistle ise, Türkiye’yi güvenli buldukları için ülkelerine dönmek istemiyor.

Türkiye’de şu anda golf turizminin son durumu hakkında gazetecilere açıklama yapan National Golf Kulübü Genel Müdürü Bekir Kara, Şu anda Korona Virüs dolayısıyla birçok şeye ara verdiğimiz gibi turizme de ara vermek üzere olduklarını ve son 2 gün olduğunu söyledi. Antalya bölgesinde çok az golfçü kaldığını belirten Kara, daha sonra şunları ifade etti:

“Özellikle son gelen İngiliz vatandaşlarının dönüşleri başladı. Önümüzdeki süreçte en kısa zamanda Korona Virüsü yeneriz. Bütün dünya bunu yener ve turizm eski günlerine kavuşur. Bölgemizde olan yabancılardan kendi ülkelerine dönmek istemeyenler var. Kendi ülkelerinin Türkiye kadar güvenli olmadığına inanan birçok turist var şu anda. Rusya, Almanya gibi ülkelerden bizi arayıp gelmek isteyen misafirlerimiz var. Bu zor süreçte Türkiye’de olmak istiyoruz. Türkiye’nin daha güvenli olduğuna inanıyoruz diyorlar. Bu işi aslında sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi çok büyük bir fırsata çevirebiliriz. Turizm açısından bu çok büyük bir fırsat olacak. Korona virüs bittiği zaman ben en az turist sayımızın yüzde 300 – 400 artacağını düşünüyorum. Özellikle İspanya, Portekiz, İtalya, Fransa gibi bölgelerde Koronanın çok ağır seyretmesi ve ülkemizde de bu hastalık minimum zararla atlatılırsa insanların beyninde kötü bir yer edinecek. Özellikle İspanya gibi ülkeleri insanlar tercih etmek yerine özellikle Türkiye’yi tercih edecekler. Bu bizim için çok büyük bir fırsat olarak geri dönecek.

Dün Amerika’dan bir arkadaşımla görüştüm. Orada çok golf sahaları var. İnsanlar şu anda Amerika’da golf oynayanlar golf sahalarına hücum etmiş durumda. Çünkü açık hava ve açık alan en az riskli bölge olduğu için insanlar kapalı yerlere gitmek yerine golf sahalarına gidiyorlarmış. Bizim içinde aslında golf sahaları gayet güvenli.”

Golf sahasında golf oynamaya gelen İrlandalı Shoone Osaliban, “Türkiye çok güvenli, ancak ailem İrlanda’da olduğu ve özellikle eşimin annesi yaşlı olduğu için onların yardıma ihtiyacı olursa orada olmanın doğru olduğunu düşündüğüm için Pazar günü son uçuşla döneceğim. Pazardan sonraya kalırsam geriş dönme şansım olmayacak. Bu virüsün ne zaman biteceğini bilmediğim içim ailemin yanına gidiyorum. Fakat burası çok güvenli. Zorunluluğum olmasa burada kalacaktım” diye konuştu

İrlandalı Richard Hieyls, “7-8 yıldır Türkiye’de yaşıyorum. Virüs nedeniyle ülkeme dönmeyeceğim. Türk hükümeti çok yerinde önlemler aldı. Çin gibi ülkelerden çok iyi dersler çıkarttı ve önlemler aldı. Bu dönemde kişisel temizliğe dikkat edip, kişilerden uzak durmaya dikkat etmeliyiz” dedi.

İngiliz Keen Henderson “Bende Türkiye’de kalacağım. Devlet tarafından verilen tavsiyelere kesinlikle uyacağım. Zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayacağım. Kişisel temizliğime dikkat ediyorum” şeklinde konuştu.

Yabancı turistler, sabun ve kolanya kullanmayı Türkiye’de öğrendiklerini söylediler.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Golf, Turizminde, Korona, Virüsü, Arası,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Golf Turizminde Korona Virüsü Arası
Golf Turizminde Korona Virüsü Arası
Golf Turizminde Korona Virüsü Arası
Yorumlar
Haber Yazılımı