Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 13:38 Bu haber 858 kez okundu
 
Golf Tutkunları
Antalya’da Özaltın Holding tarafından düzenlenen “Sebahat Özaltın Ladies Golf Turnuvası” düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.
SPOR Haberi
Golf Tutkunları

Serik ilçesi Belek Turizm Merkezi'nde bulunan Gloria Golf Kulübünde yapılan organizasyonda 7 ülkeden 70 sporcu mücadele etti.
Özaltın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sebahat Özaltın adına düzenlenen ve bu yıl ilki yapılan turnuvada, Türkiye, Ukrayna, İngiltere, Almanya, Rusya, Avusturya ve İsveç'ten sporcular katıldı.
Turnuvanın Gros kategorisinde Beyhan Benardete 72 gross skorla birinci oldu. İkinciliği 67 skorla Daria Horokhovska, üçüncülüğü ise 64 skorlaElvira Rastvorseva elde etti.
A Kategorisinde 79 skorla Beyhan Benardete, B Kategorisinde 76 skorla Veronika Rastvorseva, C kategorisinde ise 79 puanla Olena Teslenko birinci oldu.
Turnuva sonunda ödül töreni düzenlendi. Dereceye girenlere ödülleri Özaltın Yönetim Kurulu Başkanı Sebahat Özaltın, Yönetim Kurulu üyeleri Yunus Özaltın, Elif Özdemir ve Melis Özaltın tarafından verildi.
Turnuva hakkında gazetecilere bilgi veren Sebahat Özaltın, “Şu bakımdan çok mutluyum. Bu tür organizasyonalra öncülük yaptığım için mutluyum. İnşallah bundan sonra başka kulüplerde böyle kadınlar turnuvası düzenler. Turnuvamıza bir sonraki sene herkes söz verdi. 250 katılımcı olacak. Herkes çok mutlu. Benim için de hava çok güzel. 3 gündür hava çok güzel.” dedi.
İnsanlar genelde öldükten sonra isimlerine turnuva düzenlenir. Acaba rahmetli  Nuri Özaltın içinde sağlığında böyle bir turnuva düzenlemek istermiydiniz sorusuna, “O sağ ikende onun adına turnuvalar düzenledik. Onun turnuvaları karışık olduğu için daha kalabalıktı. Kadınlar olarak ilk defa turnuvayı biz düzenliyoruz” diyerek cevap verdi.
Kaç yıldır Golf oynuyorsunuz sorusuna ise, “Ben 10 yıldır golf oynayamıyorum. Belimdeki disk problemlerinden dolayı doktorlarım müsaade etmedi. Ne zaman oynadıysam. Hastanelik oldum. Doktora gittim. Doktorlarım ameliyat olmak istiyorsanız bundan sonra oyna dediler. Ama eskiden 10 sene golf oynadım. Almanya dan misafirlerim geldi otel sahibi olduğumu onlardan sakladım. Oynadım onlarla o kadar güzel oynadım ki ertesi gün hastanelik oldum. Bu şans bugün çok iyi oynarsın ertesi gün oynayamazsın dibe vurursun.”dedi.
Nuri Özaltın ile de golf oynarmıydınız sorusuna. “Oynardık. Ama karı koca çok oynamazdık. Ben devamlı oynadığım için tabiki oynayamıyordu ben yenerdim.”dedi.
Kadınlara yönelik şiddete dikkat çekmek adına yaptığınız bundan sonrada devam edecek mi sorusuna ise, “Evet edecek. Başka branşlarda da gloria sports arena tesislerinde zaten devam ediyor. “diyerek cevap verdi.

 

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Golf, Tutkunları, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Golf Tutkunları
Golf Tutkunları
Golf Tutkunları
Golf Tutkunları
Golf Tutkunları
Yorumlar
Haber Yazılımı