Gülsün-Süleyman Süral Unutulmadı
Haber
24 Kasım 2021 - Çarşamba 16:03 Bu haber 606 kez okundu
 
Gülsün-Süleyman Süral Unutulmadı
Akdeniz Üniversitesi Serik Gülsün-Süleyman Süral Meslek Yüksek Okulu’nda, okulun da ismini aldığı hayırsever iş insanı ve emekli öğretmen Gülsün Süral’in katılımı ile 24 Kasım öğretmenler günü düzenlenen program ile kutlandı. Süral’e okul öğrencileri tarafından yapılan tablo ve ebru sanatı ile yapılan tablo edildi.
EĞİTİM Haberi
Gülsün-Süleyman Süral UnutulmadıAkdeniz Üniversitesi Serik Gülsün-Süleyman Süral Meslek Yüksek okulunun anfisinde düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Suat Esin, İlçe Jandarma Komutan V. J. Teğmen Mehmet Karabulut, okulun öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Programın açılışında konuşan Kaymakam Kurdoğlu, “Bize bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum sözünden hareket edersek ülkemizde yaşayan herkesin görevi gelecek nesillere daha müreffeh ve güzel bir ülke bırakmak hepimizin amacı ve gayesi olmalıdır. Öğrencilerimizin önce kendilerini çok iyi yetiştirmeleri sonra ülkesine ve bayrağına sahip çıkan nesiller olarak yetişmesi Milli Eğitim politikamızın temel esasıdır” dedi.

İş İnsanı ve Emekli öğretmen Gülsün Süral, “Burada ne mutlu ki en eski öğretmen benim. 18 yıl Fransızca öğretmenliği, 35 yıl da turizmcilik yaptım. Eşimle beraber bir hayalimiz vardı. Okul yaptırmak. Bu da bize nasip oldu. Allah rahmetli eşime bu şansı verdi. Atatürk’ün yolundan ayrılmayalım. Onun söyledikleri her zaman sizlere rehber olmalıdır. Hayatımız boyunca bunun faydasını göreceksiniz” diye konuştu.

Okul Müdürü Doç. Dr. Mehmet Arslan, “Ülkemiz için eğitimli ve donanımlı öğrenciler yetiştirme görevinin farkındayız. Cumhuriyet sizden Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür nesiller ister sözünü kendimize rehber edindiğimiz Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün öğretmenlerimizi saygı ile selamlıyorum. Okulun yapımında büyük emekleri olan emekli öğretmen Gülsün Süral’ade teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Okul Müdürü Doç. Dr. Mehmet Arslan tarafından Gülsün Süral’e okul öğrencileri tarafından yapılan tablo ve ebru sanatı ile yapılan tablo hediye edildi.

Programın sonunda okulda öğrenciler tarafından açılan sergi protokol tarafından ziyaret edildi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Gülsün-Süleyman, Süral, Unutulmadı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Gülsün-Süleyman Süral Unutulmadı
Gülsün-Süleyman Süral Unutulmadı
Gülsün-Süleyman Süral Unutulmadı
Gülsün-Süleyman Süral Unutulmadı
Yorumlar
Haber Yazılımı