Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 12:50 Bu haber 2140 kez okundu
 
Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Serik Belediye Meclisi, Haziran ayı olağan toplantısı için pazartesi günü Belediye Başkan Vekili Mustafa Alkan başkanlığında toplandı.
YAŞAM Haberi
Haziran Ayı Meclis Toplantısı YapıldıBelediye Başkanı Enver Aputkan’ın izinde olması dolayısıyla yerine Belediye Başkan Vekili Mustafa Alkan meclise başkanlık etti.

Geçen meclisten ilgili komisyonlara havale edilen 5 madde komisyonlardan geldiği gibi oy birliği ile kabul edildi. Belediye bünyesinde bulunan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü edildi.

7. maddede yer alan Tekke Mahallesi’nde petrol istasyonu açılması yönündeki oylama DSP’nin kabul oyuna karşılık, diğer partilerin oyları ile reddedildi. Sanayide iki adat trafo yeri, oy birliği ile kabul edildi. 5 madde de ilgili komisyonlara havale edildi. 

Dilek ve temenniler bölümünde Millet İttifakı adına söz alan Mehmet Ali Karacan, daha önce de gündeme getirdiği bankamatikçiler ile rente car araçlarını bir kez daha sordu. “Yazılı veya sözlü olarak cevap istiyoruz” diyen Karacan’a, Başkan Vekili Mustafa Alkan, “Yazılı olarak cevap vereceğiz” dedi.

Meclis Üyesi Karacan, “İkincisi belediyenin çok borcu olduğu konuşuluyor. Kadriye’de Legens’in karşısında bulunan inşaat 23 Mayıs’ta sözleşmesi bitmesine rağmen, hala devam ediyor. Bizim bilmediğimiz bir şey mi var?” diye sordu. Karacan, “Serik halkının denize girebileceği 3 yer var. Fakat gözden kaçmış bir yer daha var. Serik’in sınırları içerisinde bulunan Beşgöz Deresi’nin yanında 3 bin metrekareye yakın bir plaj alanı var. Burada eskiden bir yol vardı. Bu yol şimdi kullanılmıyor. Bu alan bomboş, yol olmadığı için kullanılmıyor. Bu konuda belediyeden çalışma bekliyor, kamu yararının gözetilmesini istiyoruz” diye konuştu.

Karacan ‘ın sorularını cevap veren Mustafa Alkan, Legens’in önündeki yerin yeniden ihaleye çıkarılacağını söyledi. Alkan, “Hemen bir ekip gönderip, inşaata baktıracağız” dedi. Alkan, Yol ile ilgili soruya ise, “Bildiğimiz kadarıyla Kadriye’nin planları 1994 veya 1996 yıllarında Turizm Bakanlığı tarafından yapılmış. Şu andaki planda yol yok. Projeyi bakanlık yapıtığı için biz ancak öneri sunabiliriz. Bu konuda da bir çalışmamız var” dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Haziran, Ayı, Meclis, Toplantısı, Yapıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı