Hizmet Parmak Ucunda
Haber
27 Nisan 2021 - Salı 13:14 Bu haber 1794 kez okundu
 
Hizmet Parmak Ucunda
Serik Belediyesi WhatsApp İhbar Hattı Uygulamasını başlattı. Başlatılan uygulama ile vatandaşlar hizmete parmaklarının ucunda ulaşabilecekler.
ASAYİŞ Haberi
Hizmet Parmak UcundaSerik Belediyesi WhatsApp İhbar Hattı Uygulamasını başlattı. Başlatılan uygulama ile vatandaşlar hizmete parmaklarının ucunda ulaşabilecekler.

Serik Belediyesi tarafından başlatılan başlattığı WhatsApp İhbar Hattı Uygulaması ile vatandaşlar talep ettikleri hizmeti, öneri, talep ve şikâyetleri birkaç dokunuşla belediye birimlerine iletebiliyorlar.

Serik Belediyesi vatandaşlara daha etkin hizmet vermek amacıyla WhatsApp İhbar Hattı uygulamasını devreye soktu. Vatandaşlar yaklaşık 10 önce devreye sokulan ihbar hattından talepleri ile ilgili fotoğraf ya da yazı ile belediyeye başvuru yapabiliyorlar. Vatandaşların talebinin iletildiği 0 530 848 81 79 WhatsApp numarasını gelen talep ilgili birimlere aktarılıyor.

Talepler yoğunlaşıyor

İletilen konu ile ilgili birimler talebi aldıktan sonra, vatandaşla irtibata geçip gerekli çalışmaları yapıp sonucu belli bir süre sonra ihbar hattı bölümüne gönderiyorlar. WhatsApp ihbar hattı bölümündeki çalışanlar ise talep sahibine geri dönerek konunun ne şekilde sonuçlandığını kontrol ediyorlar. Serik Belediyesi WhatsApp İhbar Hattı Uygulaması hizmeti daha yeni başlayan bir uygulama olmasına rağmen vatandaşlardan talepler yoğunlaşarak gelmeye başlamış.

Vatandaş yönlendiriliyor

 Serikli vatandaşlardan gelen talepler Serik Belediyesi dışında başka birimleri ilgili ise ihbar hattı çalışanları geri dönerek vatandaşa bilgi veriyorlar. Örneğin vatandaşın talep konusu ilaçlama ile ilgili ise vatandaşa geri dönüş yapılarak konunun Antalya Büyükşehir Belediyesi ile ilgili olduğu bilgisi veriliyor ve yardımcı olunuyor. Yine vatandaşların istekler ve talepleri Valilik, Kaymakamlık veya herhangi başka bir resmi kurum ise bu konular le ilgili de vatandaşa ilgili konunun ilgili dairesi ile ilgili olduğu bilgisi veriliyor ve yönlendirme yapılıyor.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Hizmet, Parmak, Ucunda,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Hizmet Parmak Ucunda
Yorumlar
Haber Yazılımı