Haber Detayı
19 Nisan 2019 - Cuma 14:36 Bu haber 4747 kez okundu
 
Hüseyin Kocasarı, “Yıldırım Bizi Oyukta Yakaladı”
İlçemiz Yanköy Mahallesi’nde yıldırım düşmesi sonucu ağabeysi Süleyman Kocasarı ölen kendiside yaralı kurtulan Hüseyin Kocasarı, olay anını anlattı.
ASAYİŞ Haberi
Hüseyin Kocasarı, “Yıldırım Bizi Oyukta Yakaladı”İlçemiz Yanköy Mahallesi’nde yıldırım düşmesi sonucu ağabeysi Süleyman Kocasarı ölen kendiside yaralı kurtulan Hüseyin Kocasarı, olay anını anlattı.

70 yaşındaki ağabeyisi Süleyman Kocasarı ile birlikte koyunları otlatmakta olan 63 yaşındaki Hüseyin Kocasarı, “Yağmur yağmaya başladı ve bulduğumuz taş oyuğuna sığındık. Bir anda yıldırım düştü. Ağabeyim biraz içeride ben ise dışırıdaydım. Yeri düştüğümü hatırlıyorum. Kendime geldikten sonra üstüm başım kan içerisinde. Bu sırada yerde yatan ağabeyime ‘Ne yatıyorsun, kalksana benim halimi görmüyormusun. Beyin kanamasından ölüyorum ya” deyince ağabeyimden hiçbir ses seda yok. Sonra bir baktım ki ağabeyim ölmüş. Hemen yakınlarımıza haber verdim. Ardından gelen sağılık ekipleri, ağabeyimin ölmüş olduğunu söylediler. Beni de hastaneye kaldırdılar. Başıma dikiş attılar” dedi.

Olay yerine ilk varan Mustafa Kocasarı, “Amcam Hüseyin Kocasarı beni arayıp, durumu bildirdikten sonra muhtarı da alarak, olay yerine gittik. Amcam  Süleyman Kocasarı’nın yerde yattığını, diğer amcam Hüseyin Kocasarı’nın yaralı olduğunu gördüm. Hemen 112’yi arayarak, ambulans helikopter istedim. Ancak hava munalefeti nedeniyle helikopterin kalkamayacağını söylediler. Akabinde sağlık ekibi geldi ve amcam Süleyman Kocasarı’nın öldüğünü söylediler, yaralı amcamı da hastaneye götürdüler” diye konuştu.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Hüseyin, Kocasarı,, “Yıldırım, Bizi, Oyukta, Yakaladı”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Hüseyin Kocasarı, “Yıldırım Bizi Oyukta Yakaladı”
Hüseyin Kocasarı, “Yıldırım Bizi Oyukta Yakaladı”
Hüseyin Kocasarı, “Yıldırım Bizi Oyukta Yakaladı”
Yorumlar
Haber Yazılımı