Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 13:41 Bu haber 2280 kez okundu
 
İlçemizde Eğitimin Değişen Yüzü
İlçemiz 2019-2020 eğitim-öğretim yılına okullarımızın imajının değişimiyle girdi.
EĞİTİM Haberi
İlçemizde Eğitimin Değişen Yüzüİlçemizdeki okulların yıllardır çözülemeyen fiziksel ve yapısal sorunları Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan ve ekibinin ve Serik İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz’in katkılarıyla yeni bir aşamaya evrilmiş ve çözüm odaklı çalışmalar şimdiden öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve halkımız nazarında dikkate değer değişimlerin meyvesini vermeye başlamıştır.

Belediye Başkanı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü okulların kangren olmuş sorunlarına el atarak okullarımızı maddi ve manevi yalnız bırakmadı. Okullar adına yapılan farklı çalışmalar Serik İlçe halkı tarafından takdir edilmektedir. Yapılan çalışmaların ilçemiz eğitiminde devam ederek artacağı heyecanı eğitim camiası, veliler ve her şeyden önemlisi öğrencileri mutlu etmektedir.

İlçemizde velilerden, öğrencilerden, eğitim camiası çalışanlarından ve halkımızın gerçekleştirilmekte olan bu katkıları ziyadesiyle olumlu karşıladığı, yapılan her türlü konuşmalarına yansıdığı ve ifade edildiği görülmektedir.

İlçemizde bulunan Hacı Mustafa Bankoğlu Ortaokulu bahçesinde yapılan Okul Aile Birliği toplantısında da veliler ve idareciler okullarına yapılan bu hizmetlerden memnun olduklarını belirttiler.

Okul Aile Birliği toplantısında velilere seslenen Okul Müdürü Murat Balık, yaz tatili boyunca okulun imajını değiştirmek için çalışan Belediye Başkanı Enver Aputkan ve ekibine, ilçenin kıymetli İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz’e ve yardımsever velilerine tek tek teşekkür etti. Özellikle okulun bahçesinin asfalt ile kaplanması, okulun dış duvarlarının yenilenmesinin, okulun tuvaletlerinin modern hala getirilmesi, okul içerisindeki eksikliklerin giderilmesinde emeği geçenlere müteşekkir olduğunu ifade etti. Okulda yapılan fiziksel ve yapısal değişiklilerle, okulunun imajının görüntüsünün albenisinin arttığı, okulda yapılan bu çalışmalarla veliler nazarında okula güvenin arttığı ve velilerin başarı konusundaki beklentilerinin daha yukarı çıktığını, bu konu da okul aile birliği olarak bir bütün olarak çalışacaklarını belirtti.

Hacı Mustafa Bankoğlu Okul Aile Birliği Başkanı Yeni Mahalle Muhtarı Veli Karasu da yaptığı konuşmada, Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz’in okulları için yaptığı çalışmalardan dolayı veliler ve mahallesi adına teşekkür etti. Yapılan bu çalışmalarla okula sahip çıkılmasına, mahalleye sahip çıkılmasına ve öğrencilere sahip çıkılmasına duyduklarını mutluluğu ifade eden Karasu, farklı çalışmalarla okullarının başarısını arttıracaklarına ifade etti.

Velilerle konuşan Hacı Mustafa Bankoğlu Okul Müdürü Murat Balık, Eğitimin bir bütün olduğunu söyledi. Müdür Balık, “Başarının sadece bir etken sonucu değil, gerçek ve devamlı başarının mevcut güç ve imkanları birleştirerek ortaya çıktığı gerçeği aşikardır. Okullarımızın ve eğitim camiamızın ve okul idarecilerimizin kaderine bırakılmadan sağlanan her türlü destek bu kurumların başarısını daha ileri taşıyacaktır. Bu kurumların mezun ettiği başarılı öğrenciler hem kendilerini, hem ailelerini, hem şehirlerinin ve hem de ülkelerinin yüz akları olacaktır. Bu çorbada emeği olan katkısı olan her kurum ve bireye şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Toplantıda konuşan veliler, yapılan farklı çalışmalardan ilçe sakinleri olarak mutlu olduklarını, okullarındaki başarının artmasından yana çalışmalarda bulunan öğretmenlere ve idarecilere tek tek minnettar olduklarını, bir aile ortamında çocuklarının eğitim görmelerinden duydukları memnuniyeti sık sık dile getirdiler. 

En genç ve dinamik ve eksiksiz kadrosuna sahip Hacı Mustafa Bankoğlu Ortaokulu, değişen ve gelişen imajıyla ilçemizin gözde okullarından birisi olma iddiasını sürdürecektir.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: İlçemizde, Eğitimin, Değişen, Yüzü,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İlçemizde Eğitimin Değişen Yüzü
İlçemizde Eğitimin Değişen Yüzü
İlçemizde Eğitimin Değişen Yüzü
İlçemizde Eğitimin Değişen Yüzü
İlçemizde Eğitimin Değişen Yüzü
Yorumlar
Haber Yazılımı