İYİ Parti İl Başkanı Başaran, “Köprüden önce son çıkış“
Haber
18 Haziran 2021 - Cuma 16:28 Bu haber 2304 kez okundu
 
İYİ Parti İl Başkanı Başaran, “Köprüden önce son çıkış“
İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran Serik ilçesinde basın mensupları ile bir araya geldi.
SİYASET Haberi
İYİ Parti İl Başkanı Başaran, “Köprüden önce son çıkış“İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran Serik ilçesinde basın mensupları ile bir araya geldi.

İşler Caddesi’nde bulunan Native Graund Kafe’de gerçekleştirilen basın toplantısında İl Başkanı Başaran’a İYİ Parti Serik İlçe Başkanı Kadir Bodur, İl Başkan Yardımcısı Kazım Yılmaz, İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdil Sarı ve Belediye Meclis Üyesi Mehmet Ali Karacan eşlik etti.

“Türkiye'de özgür basın göremiyorum”

Gazetecilere açıklama yapan Başaran, Türkiye’de özgür basın göremediğini söyleyerek başladığı konuşmasında “Yerel basın mensupları arkadaşlarımız sizlere Öncelikle çok teşekkür ediyorum konuşmama basınla ilgili başlamak istiyorum Maalesef ben Türkiye'de özgür basın göremiyorum yerel basınımız ayrı tutuyorum.”

19 yıllık AKP iktidarının sonunda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi denilen Tek Adam yönetiminin bu ülkeye yaramadığını ve ülkenin sorunlarını çözemeyeceğinin herkes tarafından görüldüğünü aktardı.

“Cumhuriyeti kuran Atatürk’e lanet okunuyor”

Ayasofya camiinde Cumhurbaşkanının bulunduğu bir ortamda oradaki adamın Atatürk’e lanet okuduğuna dikkati çeken Başaran, “Cumhuriyeti kuran Atatürk’e lanet okunuyor. Bir diğer hoca keşke savaşı Yunanlılar kazansaydı diyor. Bunun cenazesine de ülkeyi yöneten insanlar gidip cenazede konuşuyorlar.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nda Devletin demokratik laik sosyal bir hukuk devleti olarak tarif edildiğine dikkati çeken Başaran şöyle konuştu: “Daha dün İzmir'de bir Parti il binası basıldı bir kadın hayatını kaybetti. Siyasilere baskınlar, operasyonlar düzenleniyor. Genel başkanımız Sayın Meral Akşener'e geçtiğimiz günlerde Rize'de bir saldırı oldu. Bu tamamen genel başkanımıza fiili harekettir. Oradakilerin dikkati sayesinde temas olmadan ucuz kurtuluyor.

“Geçmiş hükümetlerde hiçbir zaman siyasilere saldırı görmedik”

Ben 60 yaşını geçtim birçok siyasi parti lider ve siyasetçileri gördüğünü ve kendilerine rahmet dilediğini söyleyen Başaran, geride kalan 50 60 yıl da böyle bir baskı, Geçmiş dönemlerde geçmiş iktidarlarda, hükümetlerde hiçbir zaman siyasilere saldırı görmediklerini sözlerine ekledi.

“Turizm esnafı siftah yapamaz halde”

Bu iktidar mafya ile birleşerek yolda yürüyen bir iktidar olduğunu aktaran Başaran, “Sedat Peker geçmişte açıklama ve mitingler yapıyordu. Şimdi neden böyle oldu bilmiyorum. Bir sürü açıklamalar yapıyor. Hukuk nerede, yargı nerede çalışıyor. Son 1,5 yıldır yaşadığımız pandemi döneminde ise eğitim ekonomi tamamen bitti. Ordumuz ne durumda bilemiyoruz. Bana göre bu Tek Adam yönetimi bu gemiyi batırdı. Demokrasi, hak, hukuk ve sistem yürümeyince ekonomi çöktü. Antalya'da Turizm esnafı siftah yapamaz halde. Aynı şekilde Turizm çalışanları işsiz kaldı hayvancılık yapan çiftçilik yapan esnaf olan herkes zor durumda. Borcu olanlara kredi verilmiyor. Borcu olmayan zaten krediye ihtiyacı yok ki. Kredi ihtiyacı olana verilir. Esnaf her gün zarar ediyor. İnsanlarımız evlerinde mağdur durumda. Ama Sarayda her şey yolunda. Açız diyen insanlara nankör deniliyor ya da açız diyenlere muhalefet doyursun deniliyor. Milletten helallik isteniyor. Genel başkanımızın dediği gibi helallik sandıkta istenir. Türkiye’de herkesin bildiği 5 müteahhit var. İnsanlar maaş alamazken gene yandaşlar 3-5 maaş alarak nemalanan bürokrat kesimi var. Milletvekilliği bitenler büyükelçi yapılıyor. Demokrasilerde yasama, yürütme ve yargı var. Yasama TBMM nin tek adamın gönderdiğini kabul ettiğine göre yasama diye bir şey kalmadı.”

“Meral Akşener Türkiye'nin umududur”

Edirne'den Antalya'ya kadar bütün sahillerde bir masa boyutunda yerleri bile batan gemilerin malları şeklinde bir yağma var sanki. Serik lilerin denize girdiği plajlar gasp edildi bu konu ile ilgili biz burada bir basın toplantısı yapacağız. Bu işlere dur deme zamanı geldi. Öyle de olsa böyle de olsa bu sandık bu milletin önüne gelecek. Bu seçimlerde insanlar hakkını vereceğine ben inanıyorum. Genel başkanımız Sayın Meral Akşener Türkiye'nin umududur. Kendisi adım adım bütün Türkiye'yi dolaşıyor. Biz de onun talimatları ile ona ayak uydurarak Antalya’yı karış karış geziyoruz Antalya'nın her ilçesinin her köyünün her köşesine gideceğiz. Partimize de yoğun katılımlar var. Artık insanlara yeni yeni bir cesaret geldi. Yeni yeni partimize İşadamları esnaflar, insanlar akın akın üye oluyor. İnsanlar umut görüyor. İlk sandıkta bu işi çözeceğiz. Bu köprüden önce son çıkış.” Diyerek konuştu.

“Antalya'da İYİ partinin birinci parti olacağına inanıyorum”

Başaran gazetecilerin soruları üzerine şunları söyledi. “Şu anda Antalya genelinde iyi parti üye sayımız 21 bini aşmış durumda hedefimiz yıl sonuna kadar 30 bini aşmak. Ben Antalya'da İYİ partinin birinci parti olacağına inanıyorum son yaptığımız ankette iyi partimizin oyları 28'in üstündeydi. Bugün oldukça yüksek oranda kararsızlar oyu var Türkiye'de yapılan bütün anketler bunu gösteriyor. Kararsız oyların büyük çoğunluğunun partimize ve İttifaka geleceğine inanıyorum. Ben iyi Parti olarak Türkiye'de birinci parti olacağımıza inancım sonsuz. Çünkü mevcut baskılardan korkulardan dolayı vatandaşlar anketlerde bile oy veremiyor. Parti açıklamıyor sadece oy vermeyeceğim yine kararsızım diyor.

Antalya'da CHP ile Türkiye'de örnek ve ittifakı sürdürmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İttifakta bir sıkıntımız yok.

Şu anda Antalya'da ilçelerindeki tüm CHP'li Belediyelerde başkan danışmanı bir masamız var CHP'nin tüm ilçelerde iyi Parti'nin bir masası var 19 ilçede ittifakta bir sorun yok.” Diyerek cevapladı.

İYİ Parti Serik İlçe Başkanı Kadir Bodur ise Antalya İl başkanlığının bir ay önce başlatmış olduğu 19 ilçede üye kayıtları ve esnaf ziyaretleri kapsamında il başkanı Mehmet Başaran’ın bugün Seriğe geldiğini ve çeşitli incelemelerde bulunacağını söyledi.

“Serik, Antalya'da iyi Parti'nin dinamosu olacaktır”

Bodur, “İl Başkanımız Gazipaşa ve Alanya dan başlayarak Manavgat Akseki Gündoğmuş bölgelerini bitirdiler. Bugün de il yönetim kurulu üyelerimiz ve meclis üyelerimizle birlikte esnaflarımızı ziyaret edeceğiz. Cuma pazarımız da pazarcı esnafımızı ziyaret edeceğiz. Öncelikle sizlere huzurunuzda il başkanımızı kutluyorum. İl başkanımızın önderliğinde 19 ilçemize birlikte Antalya İl teşkilatımız yek vücut tek vücut ayakta yönetimiyle bütün teşkilat mensuplarımızla, Belediye Meclis üyelerimizle, partililerimizle birlikte Antalya'da iyi partimizi birinci parti yapacağız. Serik, Antalya'da iyi Parti'nin dinamosu olacaktır.” dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: İYİ, Parti, İl, Başkanı, Başaran,, “Köprüden, önce, son, çıkış“,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İYİ Parti İl Başkanı Başaran, “Köprüden önce son çıkış“
Yorumlar
Haber Yazılımı