Kadın katiline “Kadına Şiddet Günü” öncesinde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası
Haber
24 Kasım 2021 - Çarşamba 15:01 Bu haber 864 kez okundu
 
Kadın katiline “Kadına Şiddet Günü” öncesinde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında kadın cinayetinde kızlarını kaybeden Kara ailesi kadına şiddet ve kadın cinayetlerini kınadı. Ailenin mahkeme tarafından cinayet sanığı damatlarına verilen kararla yüreklerine su serpildi.
ASAYİŞ Haberi
Kadın katiline “Kadına Şiddet Günü” öncesinde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası18 Ağustos 2020 tarihinde  Serik'in Merkez Mahallesi'nde 9 ay süre ile ayrı yaşadığı eşi M. Çağın tarafından boğazından ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanan 7 çocuk annesi 40 yaşındaki Dudu Çağın, aldığı bıçak darbeleri sonucu öldürülmüştü.

Dudu Çağın, eşinin uyguladığı şiddete dayanamayarak 7 çocuğu ile birlikte babasının evine sığınmış, bir süre de eşi hakkında uzaklaştırma kararı aldırmıştı.

Katledilmeden 2 gün önce büyük kızları Emine’nin düğünü için barışan Dudu Çağın, öldürüldüğü gün akşam saatlerinde eşi M. Çağın tarafından telefon ile aranarak terk ettiği evine çağrılmış ve burada M. Çağın tarafından bıçakla boğazından ve vücudunun çeşitli yerlerinden hunharca bıçaklanarak öldürülmüştü.

Olayın ardından babası Hüseyin Çağın’ı arayan M. Çağın, babasından “Hakkınızı helal edin” diyerek firar etmişti.

20 Ağustos günü şehir dışına kaçmak için otostop yaptığı sırada kendisini tanıyan bir komşusunun ihbarı üzerine polis tarafından yakalanan M. Çağın, sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Sanık Çağın hakkında Manavgat Ağır Ceza Mahkemesi “Kasten Adam Öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırıldı.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü, öncesinde aile, verilen karara sevindi.

BENİM KIZIM ÖLDÜ BAŞKA KIZLAR ÖLMESİN

Anne Şerife Kara, “Biz gördük kimse görmesin. Bu kadın şiddetine bir çare bulunsun. Kızım öldüğü günden bu yana ben tükendim. 7 çocuk annesi kızıma yapmadığını bırakmadı. Kızımı vahşice öldürdü. Allah kimsenin başına vermesin. Devletimiz buna bir çare bulsun. Başka çaresi yok biz idam istiyoruz. Ben çocuğumun yüzene bakamıyorum. Doyamadım çocuğuma. Ben kucağıma artık fotoğrafını alıyorum. Bana 7 tane yetim bıraktı. 2 si gelin oldu. Benim kızım 1 gün önce kızının düğününü yaptı. Benim çocuğum 9 ay ayrı durdu. Biz birleşsinler istedik ama çocuğum birleşmeyelim anne dedi. 9 aydır yüzüm gülüyor dedi. Oysa bizi kandırıyormuş. Onun amacı farklıymış. Benim çocuğumu sevmiyormuş, katili oldu çocuğumun. Ben çocuğum gün yüzü görmedi oda dünya ışığı görmesin. İdam istiyorum. Devlet böylelerini beslemesin. Devletin ekmeğini yemesin. Tükendim yavrum tükendim. Benim küçücük çocuklarım bile bizim öyle ailemiz yok deyip istemiyorlar. 1.5 senedir ne gecem ne de gündüzüm var benim. Benim çocuğum 7 çocuk doğurdu ama genç kız gibiydi. Laflar boğazıma dolanıyor.” dedi.

MAHKEMENİN VERDİĞİ KARAR AZDA OLSA YÜREĞİMİZE SU SERPTİ

Baba Durmuş Kara ise, “Mahkemelerin hepsini takip ettik. Birinci mahkemede kızım hakkında iftira attı ben bunu bir erkekle gördüm dedi. Mahkeme araştırdı yalan çıktı. Kuaförde gördüm dedi oda yalan çıktı. Telefonda kayıtlarım var dedi mahkeme onu da inceledi oda yalan çıktı. En sonunda mahkeme heyeti ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Azda olsa yüreğimize su serpildi. Biz bunun elinden çok çektik. 7 tane çocuğu var 2 si evli 5 i benim yanında kalıyor. Onları okutuyorum. Elimden geldiğince de okutacağım. Onlarla gönlümü eğlendirip onlarla vakit geçiriyorum. Gerçekten zor bir durum Allah kimsenin başına vermesin. Her gün onun acısını çekip ağlıyoruz.” dedi.

KIZIM İÇİN BAŞLADIĞIM EVİ TORUNLARIM İÇİN TAMAMLAYACAĞIM

Kızını o evden kurtarmak için kendi evinin bahçesine ev yapmaya başladıklarını söyleyen baba, “Bu evi kızım için yapıyorduk. 1 odasını yaptık burada yaşamaya başlamıştı ama evi tamamlamak nasip olmadı. Ama inşallah çocukları için evi tamamlamak istiyoruz.” dedi.

Anne Kara, çocuğunun çerçevelettirdiği fotoğrafına sarılıp öpüp ağladı.

KIZININ DÜĞÜNÜNÜ GÖRDÜ AMA TORUNUNU GÖRMEK NASİP OLMADI

Ölmeden 2 gün önce düğününü yapıp gelin ettiği kızı Emine Çağın, 6 aylık bebeği Songül’ü kucağına alıp, “Beni evlendirdi düğünümü gördü ama torununu görmek nasip olmadı.” dedi.

Baba ve Anne Kara, torunları ile birlikte yaşıyor.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Kadın, katiline, “Kadına, Şiddet, Günü”, öncesinde, ağırlaştırılmış, müebbet, hapis, cezası,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kadın katiline “Kadına Şiddet Günü” öncesinde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası
Kadın katiline “Kadına Şiddet Günü” öncesinde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası
Kadın katiline “Kadına Şiddet Günü” öncesinde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası
Kadın katiline “Kadına Şiddet Günü” öncesinde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası
Kadın katiline “Kadına Şiddet Günü” öncesinde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası
Yorumlar
Haber Yazılımı