Kadına Şiddete Hayır Dediler
Haber
25 Kasım 2021 - Perşembe 15:19 Bu haber 752 kez okundu
 
Kadına Şiddete Hayır Dediler
5 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Serik Sosyal Hizmet Merkezi ve Serik ilçe Emniyet Müdürlüğü, Serik Belediyesi işbirliği ile Şiddete karşı toplumu bilinçlendirme standı açıldı.
YAŞAM Haberi
Kadına Şiddete Hayır Dediler25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Serik Sosyal Hizmet Merkezi ve Serik ilçe Emniyet Müdürlüğü, Serik Belediyesi işbirliği ile Şiddete karşı toplumu bilinçlendirme standı açıldı. Açılışa Serik Kaymakamı Mehmet KURDOĞLU,  Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Abdullah AYTEKİN, Belediye Başkanı Enver APUTKAN, İlçe Jandarma Karakol Komutan V. Teğmen Mehmet KARABULUT, ilçe Emniyet Müdürü Suat ESİN, İlçe Vaizi Murat TOK,  Serik Belediyespor Başkanı Halil DELİGÖZ, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, STK başkanları, Muhtarlar, Siyasi Parti Temsilcileri katıldılar.

     Konu ile ilgili açıklama yapan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Meral YILMAZ şöyle konuştu:

“Günümüzde tüm dünya da olduğu gibi, ülkemizde de en önemli sorunlardan biri kadına yönelik şiddettir. Fiziksel, cinsel, psikolojik, ekonomik olarak zarar veren her türlü olumsuz davranış şiddettir. Dünya Sağlık Örgütünün yaptığı istatistiksel açıklamalara göre; her 3 (üç) kadından biri şiddete maruz kalmaktadır. Şiddete uğramanın eğitimle, ekonomiyle alakasının olmadığı, toplumun her kesiminden kadınların hayatlarının belli dönemlerinde şiddetle karşılaştıkları bakanlığımız verilerinde de görülmüştür. Kadına şiddet, aileye ve çocuğa da yöneliktir. Dolayısı ile toplumun tamamına olumsuz yansır.  Şiddet sadece kadına değil zaman zaman daha güçsüz olduğu düşünülen çocuk, engelli, yaşlılarımıza da yönelebilmektedir. Vatandaşlar olarak yapılması gereken; şiddete tanık olunduğunda ya da maruz kalındığında tepkisiz, sessiz kalmamaktır. 183, 112, KADES ihbarları ile ilgili kolluk kuvvetlerine ve Sosyal Hizmet Merkezlerine ihbarda bulunmak hepimizin sorumluluğudur.     Ayrıca şiddet sadece fiziksel bir olgu olmayıp, SANAL ortamlarda da yapılmaktadır. Bu konularda dikkatli ve duyarlı olmalıyız.

     Bugün Serik ilçemiz olarak tüm kamu kurum ve kuruluşları, STK’lar, siyasi parti temsilcilerimiz, Serik Belediyespor Kulübümüz olarak “Şiddete Hep Birlikte Dur Diyelim! ” paydasında buluştuk.

     Faaliyetimize destek ve katkılarından dolayı Serik Kaymakamlığımıza, Serik Belediyemize, İlçe Emniyet Müdürlüğümüze teşekkür ederiz.”

 
Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Kadına, Şiddete, Hayır, Dediler,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kadına Şiddete Hayır Dediler
Kadına Şiddete Hayır Dediler
Kadına Şiddete Hayır Dediler
Kadına Şiddete Hayır Dediler
Kadına Şiddete Hayır Dediler
Yorumlar
Haber Yazılımı