Haber Detayı
05 Mart 2019 - Salı 13:54 Bu haber 974 kez okundu
 
Kahramanmaraşlılar Derneği’nden Sigarayı Bırakma Semineri
Serik Kahramanmaraşlılar Derneği Eğitim ve Kültürel etkinler kapsamında sigara içen hemşerilerine yönelik Sigara Bırakma Semineri düzenlendi.
YAŞAM Haberi
Kahramanmaraşlılar Derneği’nden Sigarayı Bırakma Semineri

Serik Kahramanmaraşlılar Derneği Eğitim ve Kültürel etkinler kapsamında sigara içen hemşerilerine yönelik Sigara Bırakma Semineri düzenlendi. Eğitmen-konuşmacı Kazım Çimentarafından yapılan sunumda; psikolojik tiryakiliğin atlatılması fiziksel tiryakiliğin (nikotin bağımlılığı) atlatılmasına oranla çok daha uzun süreli ve çetin bir süreç olduğu ifade edilerek yapılması gerekenler hakkında bilgiler verildi.

Sigarayı gergin bir şekilde değil, çok rahat, kendilerinden emin ve kalıcı bir şekilde bırakmak gereklidir diyen konuşmacı başarılı bir sonuç alınması için  sigaranın insan sağlığına ve ekonomiye zararlarına değindi. İnşallah hedefimize ulaşır, sigara tiryakisi olmayan bir derneğe kavuşuruz temennilerine sunum sona erdi.

Serik Kahramanmaraşlılar Derneği Yönetimi olarak programın hazırlanmasında emeği geçen hemşerimiz Hilmi Bilici’ye ve mükemmel sunumu ile bizleri etkileyen Kazım Çimen öğretmenimize teşekkür ediyoruz. 

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Kahramanmaraşlılar, Derneği’nden, Sigarayı, Bırakma, Semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı