Kantoz “Hedefimiz 80 ton çilek ihracatı”
Haber
12 Ocak 2021 - Salı 13:14 Bu haber 3453 kez okundu
 
Kantoz “Hedefimiz 80 ton çilek ihracatı”
İlçemiz Kadriye Mahallesinde En fazla çilek üretimi yapılan İlçemiz Kadriye Mahallesi’nde, çilekler iç piyasa dışında yurt dışına da gönderiliyor.
TARIM Haberi
Kantoz “Hedefimiz 80 ton çilek ihracatı”Konuyla ilgili açıklama yapan Kadriye eski Belediye Başkanı Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Kantoz, “Antalya bölgesinin en fazla çilek üretimi yapan zaman olarak ocak ayında en fazla çilek üretimi yapan bölgeyiz. Kış meyvesi olarak çilek bu bölgede bu aylarda çok yoğun. Bu Nisan ayı sonuna kadar devam eder. Bu bir ayrıcalık, hem Türkiye hem de dünya için. Bu bölgede iç piyasaya çok çilek veriyoruz. Bunların yanında talep olduğu sürece Tır bazında ihracata mal yapıyoruz. Bugünkü işlenen mallar Rusya’nın değişik şehirlerine gidiyor. Hem bölge üretimine hem de çalışan insanların ekonomisine katkı sağlıyor. Pandemiden dolayı tüketim az. Oteller kapalı olduğu için yurt dışına ihracat yapıyoruz. Yaklaşık şu anda ilk etapta 10 ton çilek az olsa da değerli bir oranda gönderiyoruz. Hedefimiz Ocak ve Şubat ayı sonuna kadar 80 ton çilek ihraç etmek. Gelen talepleri değerlendiriyoruz. Bölgede hemen hemen 10 bin dönüme yakın çilek üretimi var. 10 yıl önce bu 2 bin dönümdü. Son yıllarda bölgemizde fazlalaştı. İç piyasada çilek 10 TL civarında” dedi.

Abdurrahim Duygu, “Kadriye, Belek ve Serik çevrelerinde çilek üretimi yapıyoruz. Ekstradan çilek aldığımız müstahsillerden aldığımız çilekleri burada işleyerek yurt dışına ihracat yapıyoruz. İnşallah ihracatımız devam eder bölgedeki çiftçimizde kazanır. Rusya, Azerbaycan ve Ukrayna ya ihracat ediyoruz. Kaliteli mal yapıp yurt dışına ihracat yapıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Kantoz, “Hedefimiz, 80, ton, çilek, ihracatı”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kantoz “Hedefimiz 80 ton çilek ihracatı”
Kantoz “Hedefimiz 80 ton çilek ihracatı”
Kantoz “Hedefimiz 80 ton çilek ihracatı”
Kantoz “Hedefimiz 80 ton çilek ihracatı”
Yorumlar
Haber Yazılımı