Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 11:12 Bu haber 1800 kez okundu
 
Karabay: “Mehmetçiğimize Tam Destek Veriyoruz”
Ak Parti İlçe Başkan Vekili Ali Karabay, bir basın açıklaması yayınlayarak, “Her zaman yanında olduğumuz Mehmetçiğimize tam destek veriyoruz” dedi.
SİYASET Haberi
Karabay: “Mehmetçiğimize Tam Destek Veriyoruz”

Ak Parti İlçe Başkan Vekili Ali Karabay, yayınladığı bir açıklama ile Barış Pınarı Harekatı’nı yürekten desteklediklerini belirterek, şunları söyledi:

         “Ülkemizde yaklaşık kırk yıldan beri terör faaliyetlerini sürdüren PKK/PYD’nin gerçek sahipleri batılı ülkeleri ile ABD’nin ve yerli işbirlikçilerinin hep birlikte ülkemize karşı savaş karşıtı çığırtkanlığı yaptığına şahit oluyoruz.

         Siz değerli hemşehrilerimiz; bu çocuk katillerinin çocuk, kadın, yaşlı, sivil, öğretmen, işçi, sağlık personeli demeden nasıl katliamlar yapıp birçok şehrimizi yaşanmaz hale getirmeye çalıştıklarını biliyorsunuz. Aynı şekilde terör faaliyetlerine destek vermeyen Suriye ve Irak halklarına emperyalist devletlerden aldıkları destekle zulüm ve katliamlar yapmış ülkelerini terk etmelerine sebep olmuşlardır. Girdikleri her yerde şehirleri nasıl tarumar ettiklerini harabeye dönüştürdüklerini görüyoruz. Bundan dolayı yaklaşık dört milyon mülteciye bakmak zorunda olduğumuzu da biliyorsunuz.

         Hal böyleyken Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde devletimiz, dünyaya birçok komşu ve uzak ülkeler gibi kabile devleti olmadığını göstererek, emperyalist güçlere kafa tutarak, terörü ülke sınırları içinde sıfırlama noktasına getirmiştir. Ancak bu terörün son bulması için beslenme kaynakları olan Suriye ve ırak topraklarındaki asıl kaynaklarının kurutulması gerektiği de tüm dünyaca bilinmektedir. Bu gaye ile başlatılmış olan BARIŞ PINARI harekatı bir SAVAŞ değil TERÖR OPERASYONU’dur. Dışarıda ve içeride panikleyen terör seviciler hep bir ağızdan savaşa karşıyız çığlığı atmakta hatta ihanette sınır tanımayan işbirlikçiler söylemlerini ülkemize ve askerimize işgal gücü! diyebilme hadsizliğine kadar götürmektedirler.

         Şunu herkes bilsin ki bu bu TERÖR OPERASYONU Allah’ın izniyle milletimizin birlik ve beraberliğiyle başarıya ulaşacaktır. Bu operasyonun amacı; Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’nın dediği gibi ülkemizdeki terör faaliyetlerini kökten bitirip, misafir ettiğimiz Suriyeli kardeşlerimizin de kendi topraklarında huzur içinde yaşayacakları güvenli bölgeyi oluşturmaktır. Bu da 30-35 km derinlikte 480 km uzunluktaki Suriye topraklarında oluşturacağımız operasyonla mümkündür. Bu güne kadar yaptığımız sınır ötesi operasyonlarda gösterdiğimiz hassasiyet ve başarı bu operasyonu da başaracağımızın teminatıdır. Yeter ki milletimiz bugüne kadar gösterdiği birlik ve beraberliği korusun ve dua etmeye devam etsin. Biz ülkemizin geleceği söz konusu olduğu zaman millet olarak yekvücut olmayı biliriz, 15 Temmuz’da olduğu gibi.

         Özellikle Sayın Trump’ın her saat değişen sosyal medya paylaşımlarından da anladığımız birinci ağızdan itiraflarda, PKK işbirlikçiliği, ekonomik saldırı yaptık ve yaparız tehditlerinin ortaya döküldüğü şu günlerde her vatandaşımızın birlik ve beraberlik söylem ve eylemi içinde olacağına inancımız tamdır.

         Siyaset, Spor, sanat, iş adamlarımız, sivil tolum kuruluşlarımız velhasıl çok değerli milletimiz gösterdiğiniz birlik beraberlik ve destek için sizlere teşekkürü bir borç biliriz.

         Özellikle gece gündüz demeden can’dan canan’dan vazgeçerek ölüme düğüne gider gibi giden MEHMETÇİĞİMİZE minnettarız.

     Yarabbi sen Mehmetçiğimizi koru, ordumuzu muzaffer eyle. Tüm İslam aleminin ve mazlumların umudu milletimizi, birlik ve beraberlik içinde kıl.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Karabay:, “Mehmetçiğimize, Tam, Destek, Veriyoruz”, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Karabay: “Mehmetçiğimize Tam Destek Veriyoruz”
Yorumlar
Haber Yazılımı