Karantinada İlk Gün
Haber
22 Mayıs 2020 - Cuma 12:46 Bu haber 5937 kez okundu
 
Karantinada İlk Gün
İlçemizde Covit-19 vakaları sonucu Merkez Mahallesi’ndeki bir bölge ve 15 sokak dün akşam saat 00.00 da karantinaya alındı.
GÜNDEM Haberi
Karantinada İlk GünCovid-19 testi pozitif çıkan 12 kişi ile onlarla yakın temasta bulunanların yaşadığı Merkez Mahallesi'nde, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla başlatılan karantina uygulamasının alanı 15 sokağa çıkarıldı. Polis ve zabıta ekipleri, saat 00.00 itibarıyla söz konusu sokaklara giriş ve çıkışlarını demir bariyerlerle kapattı.

Bugün sabah itibarı ile karantinanın ilk gününde Polis çevrede geniş güvenlik önlemleri alırken, polis ekipleri üzerlerine izolasyon kıyafetleri giyerek karantina alanı içinde kalan vatandaşları 14 gün süre ile karantinaya alındığı bilgisini verdi. Polis vatandaşlara evden çıkmamaları konusunda aksi halde cezai işlem uygulanacağı konusunda uyardı.

Polis, “Sizlerin bir ihtiyacı olduğunda bizler, zabıta ekipleri ve kaymakamlık vefa grubu çalışanları sizlerin isteklerini karşılayacaklar. Sizler evden çıkmayın. Önümüzde bayram var bayram ziyaretleri yapmayın. Kimseye gitmeyin, kimseyi de evinize almayın. Evde kalın sağlıklı kalın” diyerek vatandaşları uyardı. Polis ayrıca vatandaşların ekmek ihtiyaçlarını kendi elleri ile vatandaşlara teslim ettiler. Serik Belediyesi temizlik işleri ekipleri de karantina bölgesi içinde dezenfekte çalışması yaptı.

Diğer taraftan edinilen bilgiye göre, Serik Devlet Hastanesi’nde tedaviye alınan kişi sayısı 48 'e yükselirken, pozitif vaka sayısı 14’e çıktı. Test sonucu beklenen ve gözetim altında bulundurulan kişi sayısı da 21’e yükseldi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Karantinada, İlk, Gün,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Karantinada İlk Gün
Karantinada İlk Gün
Karantinada İlk Gün
Karantinada İlk Gün
Karantinada İlk Gün
Karantinada İlk Gün
Karantinada İlk Gün
Karantinada İlk Gün
Yorumlar
Haber Yazılımı