Haber Detayı
20 Mayıs 2020 - Çarşamba 13:46 Bu haber 7164 kez okundu
 
Karpuz Çalarken Yakalandılar
İlçemiz Yeşilyurt Mahallesi’nde karpuzları çalan Suriyeliler, karpuz üreticileri tarafından yakalanarak, jandarmaya teslim edildi.
ASAYİŞ Haberi
Karpuz Çalarken YakalandılarYeşilyurt Mahallesi’nde gece yarısı karpuz tarlasından karpuz çalarken vatandaşlar tarafından yakalanan Suriyeliler, jandarma ekiplerine teslim edildi. Üreticiler bu durumdan isyan ederken, yakalanan şüpheliler hakkında davacı oldu.

Yeşilyurt Mahallesi’nde karpuz üreticisi Kadir Kaya, “Bizim mahallemizde bulunan bir şirkette çalışan Suriyeli işçilerden bazıları arazimizdeki karpuzları çalarken ve bazı karpuzları da bıçakla kesip attıklarını gördük. Bu 3 yıldır oluyordu. Şimdiye kadar bir şey demiyorduk. Defalarca daha önce yakalamıştık. Kendilerini uyarmıştık. Firmanın yetkililerine işçiler için şikayette bulunmuştuk. Şimdiye kadar bir önlem almadılar. Dün akşam tarlada karpuzları çaldıkları sırada Jandarmayı çağırdık. Yakaladık toplam 5 kişiyi jandarmaya teslim ettik. Şahıslar karpuzları kesiyorlar gök çıkanı bırakıp gidiyorlar. İyilerini götürüyorlar. Jandarma gereken işlemleri yaptı. Biz bunlardan bıktık. 3 senedir bize uyku durak yok. Burada başka köylülerimizin de karpuzları var. Sürekli her akşam bunlar yüzünden nöbet tutuyoruz. Jandarmaya bu insanlar hakkında şikayetçi olduk” dedi.

Üretici Musa Küçük ise, “Şirketin müdürü biz bu şahısları yakaladıktan sonra, ‘Bunlardan şikayetçi olmayın ben paranızı ödeyeyim. Bu işi kapatalım’ dedi. Biz paranın derdinde değiliz. Biz bu işin önüne geçilmesini istiyoruz. Biz para ile satılacak adam değiliz. Bunlardan şikayetçiyiz” dedi.

Olay yerine gelen jandarma ekipleri, şüpheli 5 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin, jandarmadaki işlemleri sürüyor.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Karpuz, Çalarken, Yakalandılar, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Karpuz Çalarken Yakalandılar
Karpuz Çalarken Yakalandılar
Karpuz Çalarken Yakalandılar
Karpuz Çalarken Yakalandılar
Karpuz Çalarken Yakalandılar
Yorumlar
Haber Yazılımı