Karpuz Üreticinin Yüzünü Güldürdü
Haber
03 Mayıs 2020 - Pazar 14:57 Bu haber 1706 kez okundu
 
Karpuz Üreticinin Yüzünü Güldürdü
Antalya'da karpuz hasadı başlamasıyla birlikte Yeni Tip Korona virüs (Covit-19) tedbirleri kapsamında iç pazara giremeyen ithal karpuzların yerini yerli karpuzların alması üreticinin yüzünü güldürdü.
TARIM Haberi
Karpuz Üreticinin Yüzünü GüldürdüÜretici Yeni Tip Korona virüs (Covit-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının son gününde örtü altı seralarda karpuz hasadına devam ediyor.

Seralardan hasadı yapılan karpuz, halde 4 liradan alıcı buluyor.

Karpuz üretiminin en fazla yapıldığı Antalya’nın Serik ilçesinde Alacami mahallesinde örtü altı sera yetiştiriciliği yapan Taner Öz yaptığı açıklamada, Bu yıl hasadı yapılan karpuz fiyatlarının üreticinin yüzünü güldürdüğünü söyledi.

 

Korona virüs olmasına rağmen fiyatların en yüksek seviyede en iyi şekilde devam ettiğini belirten Öz, Korona virüsün tarıma zararının olmadığını düşündüğünü söyledi.

 

Ocak ayında toprakla buluşturdukları karpuz fidelerinin Mayıs ayının başında hasadını gerçekleştirdiklerine değinen Öz, Şu anda 95-100 günlük bir bakım periyodunun bulunduğuna ve ardından hasadın yapıldığına dikkati çekti.

 

Öz ayrıca, üretimini yaptıkları karpuzun sayesinde vatandaşların korona virüsü yeneceğini de iddia etti.

 

Üretici Fikri Karcı ise, Dünyada Korona virüs olsa bile üreticilerin üretime devam ettikleri müddetçe ülkede herhangi bir gıda sorunu olmayacağını söyledi.

 

Üreticiler olarak hükümetten her türlü desteği aldıklarını aktaran Karcı, Karpuzda şu anda ithalat ve ihracatın olmamasına rağmen iç piyasadaki talebini üreticinin yüzünü güldürdüğünü ifade etti.

 

Örtü altı seralarda karpuz hasadını yaptıklarını anlatan Karcı, “Bu sene verim gayet güzel, fiyatlarda Allaha şükür çok iyi, üreticimiz bu sene virüsten korkmuştu maliyetler yüksek olduğu için ekim yapmaktan çekinmişti ama durum öyle olmadı bu sene herkesin yüzü güldü.” dedi.

 

Sera çalışanları topladığı karpuzları araca yüklerken “Virüsün ilacı karpuz” diyerek bağırdı.

 

Hasadı yapılan karpuzlar, araçlara yüklenerek Türkiye’nin dört bir yanına gönderilmek üzere toptancı haline gönderiliyor.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Ersin FURAL
Etiketler: Karpuz, Üreticinin, Yüzünü, Güldürdü,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Karpuz Üreticinin Yüzünü Güldürdü
Karpuz Üreticinin Yüzünü Güldürdü
Yorumlar
Haber Yazılımı