Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 12:52 Bu haber 1729 kez okundu
 
Kavun Hasadı Başladı
Serik İlçesi’nde kavun hasadı başladı. Fiyatlardan şimdilik memnun olan üretici, “İhracatın açılmasını istiyoruz. Çiftçi üretirse, Türkiye kalkınır. İran’dan karpuz ve kavun ithalatını durduralım” dediler.
GÜNDEM Haberi
Kavun Hasadı Başladıİlçenin örtü altı seralarda kavun hasadı devam ediyor. Kavun, Serik Toptancı Hali’nde 3 liradan alıcı buluyor.

Kuşlar Mahallesi’nden üretici Ümit Güzel yaptığı açıklamada, “Şubat ayının 28 inde ektiğimiz kavunların hasadına başladık. Şu anda 2 dönümlük alanda kavun var. Hasadımız başladı. Kavun ilk çıktığında fiyatlar yüksekti iyiydi, ama bu hafta biraz düştü. Şu anda 3 liradan alıcı buluyor. İlk hasat başladığında fiyatlar 8 lira civarında idi. Biz topladığımız ürünleri toptancı haline veriyoruz. Kavunlar ilaçsız ve organiktir. Vatandaşların ağız tadıyla yemesini tavsiye ederim. Korona virüsün bize biraz zararı oldu. İhracatta durmuş, yoksa fiyatlar daha iyi olurdu. İnşallah açılır. Ama bu sene virüs nedeniyle böyle oldu. Korona virüse karşı, biz üretmeye devam edeceğiz. Türk halkı evde kalsın. Çiftçiler üretmeye devam ediyor. Bu sene her şey bol, kıtlık olmayacak. Fiyatlarda uygun. Akdeniz bölgesi tarım bölgesi. Kimse korkmasın. Çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanım, sayın tarım bakanım Serikli üreticiler olarak biz mağdur olmayalım. İhracatı açalım. İhracat olmazsa, çiftçi kalkınamaz. Onun için ihracatın açılması lazım. İran’dan karpuz gelmesin. Lütfen karpuz ithalatını durduralım. Çiftçimize sahip çıkalım. Çiftçi olursa Türkiye kalkınır. Çiftçi olmazsa Türkiye kalkınmaz. Çiftçiye sahip çıkalım” dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Kavun, Hasadı, Başladı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kavun Hasadı Başladı
Kavun Hasadı Başladı
Kavun Hasadı Başladı
Yorumlar
Haber Yazılımı