Kayıp Ecrin’in bulunması için her yol dedeniyor
Haber
19 Temmuz 2021 - Pazartesi 16:27 Bu haber 6541 kez okundu
 
Kayıp Ecrin’in bulunması için her yol dedeniyor
İlçemiz Kadriye Mahalesi’nde kaybolan 2 yaşındaki Ecrin'in bulunması için başlatılan arama çalışmaları devam ediyor.
ASAYİŞ Haberi
Kayıp Ecrin’in bulunması için her yol dedeniyorÇocuğun bölgedeki dereye düşmüş olma ihtimaline karşı, dalgıçlar burada çalışmalarını yürütüyor. Küçük kızın kaybolmuş olabileceği derenin önü kesilerek su seviyesi aşağıya düşürüldü. Arama çalışmaları devam ediyor. 

Öte yandan Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ve AFAD ekipleri Ecrin'in gitmiş olabileceği her yerde çalışma yürütürken, Polise Ait Köpek Eğitim Merkezinden getirilen arama kurtarma köpeklerine küçük Ecrin’in son olarak giydiği kıyafet ile yattığı yastık koklatılmak sureti ile bölgede bir başka arama çalışması başlatıldı.

Konuyla ilgili bilgi veren anne Zübeyde Keskin, “Bir aydır hastanedeyim, geldim kızım yok. Kızım kaybolmuş. Kızımı bulsunlar bana. Hiçbir yere gitmez. Nenesinden eve evden nenesine gider. Kanallarda yok, kuyularda yok. Kaçırılmıştır herhalde bilmiyorum. Evde değildim. Akşam 21.00’da eve geldim” dedi. 

Babaanne Fatma Keskin ise, “Yanımdaydı. Kardeşine gideceğini söyledi. Ben de git dedim. Ben de biraz durdum. 15.00’dan sonra yanımdan ayrıldı. Abisine Ecrin’i sordum. Yanında olmadığını söyledi. Dedesinin almış olabileceğini söyledi. Dedesini aradım, yanında olmadığını söyledi. O anda kaynamış su başımıza döküldü. Çocuğumuzu istiyoruz. Her yere baktık. Kanalın içerisine dedesi de girdi. Çocuğumuzu getirin ne olur. Bayram öncesi getirin. Ben de kaçırılmış olabileceğini düşünüyorum. Kız yanımdan gitti, bir anda kayboldu. Kızım yolu bile geçmezdi. Ben diyorum kızımı aldılar götürdüler. Benim yanımda bugüne kadar bir yere gitmemiştir” şeklinde konuştu.

 

 

Arama kurtarma ekipleri derede pembe renkli bir terlik buldu. Küçük kızın ablasına ait terliği giymiş olabileceği düşünülüyor.

Baba Ferhat Keskin, gazetecilere yaptığı açıklamada, umutla bekleyişlerinin sürdüğünü belirterek, "Her yere baktık. Nereye gitti, bilmiyorum. Hiçbir iz yok" ifadesini kullandı.

Kadriye Mahallesi Beşgöz mevkisinde yaşayan ve bölgedeki seralarda uzun yıllar işçi olarak çalışan Ferhat ve Zübeyde Keskin çifti, engelli çocuklarının tedavisi için evden ayrılınca 2 yaşındaki Ecrin'i dün, babaannesine emanet etmişti.

Babaanne Fatma Keskin ise bir iş için kısa süre ayrıldığı eve döndüğünde Ecrin'i göremeyince komşulardan yardım istemiş, ardından durum polise bildirilmişti.

 

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kayıp Ecrin’in bulunması için her yol dedeniyor
Kayıp Ecrin’in bulunması için her yol dedeniyor
Kayıp Ecrin’in bulunması için her yol dedeniyor
Yorumlar
Haber Yazılımı