Keser: “Kurban Bedelimiz; Yurt İçi 1.125 TL. Yurt Dışı 925 TL.”
Haber
01 Temmuz 2021 - Perşembe 11:47 Bu haber 1452 kez okundu
 
Keser: “Kurban Bedelimiz; Yurt İçi 1.125 TL. Yurt Dışı 925 TL.”
Serik İlçe Müftülüğü Vakaletle Kurban Kesim programı kapsamında Serik Çınaraltı Meydanı’ndan stant açtı. Yaklaşan mübarek Kurban Bayramı ile ilgili olarak Türkiye Diyanet Vakfı da Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliğinde çalışmalara başladı. Bu kapsamda Serik İlçe Müftülüğü de vatandaşlara vekâletle kurban programı ile ilgili bilgilendirmelerde bulunuyor.
GÜNDEM Haberi
Keser: “Kurban Bedelimiz; Yurt İçi 1.125 TL. Yurt Dışı 925 TL.”“149 Ülkeye Ulaşıyoruz”

Serik Çınaraltı Meydanı’ndan stant açan İlçe Müftülüğü, ‘Vakaletle Kurban Kesimi’ ile ilgili bilgi almak ve vekalet vermek isteyen vatandaşlara hizmet veriyorlar. Serik İlçe Müftüsü İbrahim Keser konu ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:

“Türkiye Diyanet Vakfı olarak Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliği ile 29 yıldır 149 Ülkede mazlum ve mağdur coğrafyalar için Vakaletle Kurban Kesim Programı düzenliyoruz.

Vakfımıza emanet ettiğiniz kurbanları İslami usullere uygun şekilde keserek ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra mülteci kamplarından savaş ve afet bölgelerine kıtlık ve kuraklıkla mücadele eden ülkelerden bir Müslüman’ın selamına muhtaç bölgelere kadar dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.”

“Kurban bedelimiz; Yurt İçi 1.125 TL. Yurt Dışı 925 TL.”

“Kurban bağışı yapmak isteyen vatandaşlarımızın Müftülüğümüze, Cami ve Kur’an Kursu görevlilerimize, Kaymakamlık önünde ve Çınaraltı Meydanı’nda açmış olduğumuz stantlarımıza Kurban Vekaletlerini verebilirler. Ayrıca online bağış için de bagis.tdv.org internet sitesinden de bağış yapabilirsiniz. Bu yıl ki Kurban bedelimiz Yurt İçi 1.125 TL. Yurt Dışı 925 TL. olarak belirlenmiştir. Bağışlar için son gün stantlarımıza ve bankalarda 19 Temmuz 2021; Müftülük ve Camilerde   20 Temmuz 2021 Saat: 13:00’e kadardır.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Keser:, “Kurban, Bedelimiz;, Yurt, İçi, 1.125, TL., Yurt, Dışı, 925, TL.”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Keser: “Kurban Bedelimiz; Yurt İçi 1.125 TL. Yurt Dışı 925 TL.”
Yorumlar
Haber Yazılımı