Kılıçdaroğlu yeniden Genel Başkan
tt
Haber
26 Temmuz 2020 - Pazar 00:10 Bu haber 2865 kez okundu
 
Kılıçdaroğlu yeniden Genel Başkan
CHP’nin “Hedef iktidar” sloganıyla Bilkent Odeon Kültür Merkezi'nde gerçekleşen 37. Olağan Kurultayı’nın ilk gününde Kemal Kılıçdaroğlu yeniden Genel Başkanlığa seçildi.
SİYASET Haberi
Kılıçdaroğlu yeniden Genel Başkan
Kurultay'da kullanılan oy sayısı 1318, geçerli oyların sayısı 1251. Geçersiz oyların sayısı 67. Kemal Kılıçdaroğlu 1251 oy alarak CHP'nin Genel Başkanı seçildi. 

 

Kılıçdaroğlu, teşekkür konuşmasında 83 milyona hizmet etmek inancından hiçbir zaman vazgeçmeyeceklerini söyledi. Kavga ve ayrışma değil, beraber olma zamanı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

 

"Verdiğiniz her oya layık olmaya çalışacağım. Yeri gelir 24 saat çalışırım. Bu taahhütlerimizi dostlarımızla birlikte yerine getireceğimizi söyledik. Kavga zamanı değil, ayrışma zamanı değil, beraber olma, birlikte olma zamanıdır. Elbette herkes bizim gibi düşünmeyebilir. Ama her düşünceye saygı göstermek de bizim görevimizdir. Biz farklı düşünceleri her zaman dinlemeliyiz. Bakın biz ne kadar hoşgörülüyüz. Ayrışma yok. Ayrıştırmak, bölmek isteyenler kendi koltuklarını korumak isteyenlerdir. Biz bunlardan olmayacağız. Yeni bir siyaset anlayışını başlattık ve bu anlayışla yola çıkacağız. Bana verdiğiniz oyun benim açımdan doğurduğu sorumluluğun farkındayım. Bu ülkeye hizmet etmek benim için mübarek bir görevdir. Ben bu görevi mutlaka yerine getireceğim."

Kaynak: (DHA) - DHA Editör: Ersin FURAL
Etiketler: Kılıçdaroğlu, yeniden, Genel, Başkan,
Yorumlar
Haber Yazılımı