Kırbıyık “Antalya’da büyümeye devam ediyoruz”
Haber
09 Nisan 2020 - Perşembe 14:30 Bu haber 11670 kez okundu
 
Kırbıyık “Antalya’da büyümeye devam ediyoruz”
Kırbıyık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Harun Kırbıyık, basın toplantısı düzenledi.
EKONOMİ Haberi
Kırbıyık “Antalya’da büyümeye devam ediyoruz”Serik ilçesi Yukarı Kocayatak mahallesi Holding İdari binasında gerçekleştirilen basın açıklamasında gazetecilerin sorularını cevaplandıran Kırbıyık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Harun Kırbıyık, Öncelikle kendisinin barmen kökenli olduğun, kendisine ait bazı buluşlarının bulunduğunu ve Kırbıyık Holding bünyesindeki fabrikalarında bu buluşlarını üretmeye çalıştıklarını söyledi.

Kırbıyık, Türkiye’de alkol sektörünün kimlerin elinde olduğuna dikkati çekti. Kırbıyık, “Piyasada bulunan şirketler kimlerin elinde. Bu ülkede yabancı sermayenin, gayri Müslimlerin elinde olan alkol sektörü var. Yaşatma yok et felsefesi var. Ben piyasaya çıktım. Ürünlerimi yapmaya başladım. Yılanın başı küçükken ezilir felsefesi ile bizi yok etmeye çalıştılar. Ama bizde her türlü direndik.” dedi.

Sahte alkol nedeniyle ruhsatının iptal edildiği söylentilerine cevap veren Kırbıyık, “Sahte alkol diye bir şey yok. Gazeteci olan iyi araştırır. İftira atmaz. Maalesef ki bizlere iftira atılıyor. 2018 yılında bize lazım olacak dezenfektan ürünlerini İzmir’den satın alıyorduk. Şarap hassas bir içecektir. Hafif bir mikrop içerdiği zaman şirke haline dönüşür. Biz onları dezenfektan ürünlerle yıkıyoruz. Dezenfektan da doğal olarak 40-50 derece arasında alkol içerir. Biz bunları getirttirdiğimizde bizi istemeyen bazı firmalar, ihbar ettiler. Mahkeme kayıtlarında da bu şekilde kayıtlı. Biz Türk sermayesiyiz. Alnımızın akıyla Cumhurbaşkanımızın söylediği felsefe doğrultusunda hareket ediyoruz. Küçücük paramızı dahi yatırıma yönlendirdik. Şu anda ruhsatlarımız var, üretimimiz de devam ediyor. Devlet uyumaz eğer benim suçum varsa bana cezayı yazar zaten. Gelir burayı kapatır. Buna karşı dava açtık. Ben 5 tane fabrikayı açarken Cumhurbaşkanımızın tv de söylediği sözler aklıma geldi. ‘Yatırım yapın. Parası olan yatırım yapsın’ o nedenle bu ülkeye istihdam sağlamaya çalışıyoruz. Benim fabrikamda 10 aydır etil alkol üretme izni verilmedi. Yurt dışından 180 milyon litre gelen etil alkol var. Bunu biz niye üretmeyelim. Suçum varsa yargılayın. Yargılama mevkii bir gazeteci olmamalı. İftira atmayın. Benim ailem ile çekildiğim resimle işiniz ne. Bir mesele varsa benimle paylaşın. Biz sadece alkol üretmiyoruz. Diğer taraftan kağıt fabrikası, dezenfektan, Yahudi sermayesi elinde olan her şeyi üretiyorum. Üreteceğim de. Biz etil alkolü dezenfektan, temizlik malzemelerinde kullanıyoruz.” dedi.

Kendilerini hedef alan iki grup olduğunu aktaran Kırbıyık, “Birincisi kaçakçılık sektörü, ikincisi Yahudi sermayesi. Şu anda ürettiğimiz temizlik malzemeleri dahil Yahudi sermayesi elinde. Biz elimizden geldiğince o onların yaptığı ürünlerin aynısını yapabiliyoruz. Şu anda fabrikalarımızda 350, otelde faaliyete girince toplam 550 kişi istihdam ediyoruz. Şu anda korona virüs nedeniyle işten çıkarttığım personelim yok. Kırbıyık’ta işten çıkartma diye bir kavram yok.” dedi.

Kırbıyık A.Ş. Genel Müdürü Aydın Demiray ise, Kendi ürünlerinin çok hızlı bir Pazar payı ile büyüdüğünü söyledi.

Ürün grubunda pazarda lider konumda olduklarını belirten Demiray, Kendi ürünlerinde yüzde 78 Pazar dağılım payları olduğunu aktardı.

Şirket olarak karar aldıklarına dikkati çeken Demiray, Fabrikalarından çıkacak etil alkolü Türkiye pazarına biteksli, acılı olarak satmaya karar verdiklerini, sadece kolonya ve temizlikte kullanılacak şekilde sürmeye karar verdiklerini, Piyasaya gıda alkolü olarak girmeyeceklerinin altını çizdi.

Korona virüs ile ilgili olarak devlete nasıl katkı sağlayabileceklerini düşündüklerini ifade eden Demiray, Akdeniz Üniversitesi, İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı merkezleri, Emniyet, Jandarma, Belediye gibi bütün kurumlara hiçbir ücret almaksızın sterilizasyon işlerini yapıyoruz. Bu kurumlara el dezenfektanları tamamı ücretsiz olmak üzere her yere dezenfektan yetiştiriyoruz. Biz elimizden geldiğince kendi sektörümüz dışındaki ürünleri dahi alıp vermeye çalışıyoruz.” diyerek konuştu.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Kırbıyık, “Antalya’da, büyümeye, devam, ediyoruz”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kırbıyık “Antalya’da büyümeye devam ediyoruz”
Kırbıyık “Antalya’da büyümeye devam ediyoruz”
Yorumlar
Haber Yazılımı