Köksal: Öğrencilerimiz Avantajlı
tt
Haber
18 Ağustos 2020 - Salı 18:51 Bu haber 3875 kez okundu
 
Köksal: Öğrencilerimiz Avantajlı
Yedisu Eğitim Kurumları kurucusu Suat Köksal; “Özel Yedisu Eğitim Kurumları bu yıl açılan, Elektrik-Elektronik Teknolojileri Alanı Haberleşme Sistemleri Bölümü öğrencilerimiz meslek liselerine verilen kontenjan dolaysıyla üniversite sınavlarında avantajlı konumda olacaklar.”
EĞİTİM Haberi
Köksal: Öğrencilerimiz Avantajlı
Özel Yedisu Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Suat Köksal bu yıl açılan, Elektrik-Elektronik Teknolojileri Alanı Haberleşme Sistemleri Bölümünün öğrenciler tarafında çok ilgi gördüğünü ifade etti. Köksal, yeni bölümün devlet destekli olmasından üniversite giriş sınavlarında kontenjan hakkına bir çok avantajı olduğunu belirtti.

 

Yedisu Eğitim Kurumları Aksu kampüsünde yer alan Haberleşme Sistemleri Bölümü 2020-2021 eğitim öğretim sezonuna 240 öğrenci ile başlayacak. Uzun zamandır sağlık sektörüne kalifye sağlık meslek elemanı yetiştiren Aksu Özel Yedisu Eğitim Kurumları; Özel Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak bu yıl Elektrik-Elektronik Teknolojileri Alanı Haberleşme Sistemleri Bölümünü de bünyesine kattı. Yeni bölümle Antalya ve çevresinde özel eğitim alanında bir ilke imza atan Yedisu’nun hedefi

 

Bu alanda da adında söz ettirmek ve kaliteli eğitim çıtasını yükseltmek. Yedisu Eğitim Kurumları yetkilileri yaptıkları açıklamalar ile Haberleşme Sistemleri Bölümü ile ilgili olarak öğrenciler için detaylı ve faydalı bilgiler verdiler.

 

Özel Yedisu Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Suat Köksal, Yedisu Eğitim Kurumları bünyesine son katılan Elektrik Elektronik Teknolojileri alanı Haberleşme Sistemleri Dalının devlet tarafından desteklenen bir alan olması nedeniyle velilerden eğitim süresince eğitim ücretinin alınmayacağı bildirdi.

 

Yeni bölümde sadece 9. Sınıf değil 10. Sınıfa da öğrenci aldıklarını belirten Suat Köksal şu bilgileri verdi; “Eğitim-Öğretim tamamı 4 yıl boyunca devlet destekli olacak. 9. ve 10.sınıf öğrencilerinin son sınıfa kadar eğitime tek kuruş ödemeden özel okulda okuma fırsatı yakalamış olacaklar. 2020-2021 eğitim öğretim yılına özel sınavsız ve puan sıralaması olmadan öğrencilerimiz direkt kayıt yaptırabiliyorlar. Önümüzdeki yıldan itibaren ise yıl öğrenci alımları puan sıralamasına göre yapılacak.”

 

“Öğrenciler sınavda avantajlı”

Suat Köksal, Elektrik Elektronik Teknolojileri alanı Haberleşme Sistemleri bölümünden mezun olarak üniversite sınavına girecek olan öğrencilerin de ‘kontenjan’ sebebi ile avantajlı olacağını belirterek; “Mezun olan öğrencilerimiz Yükseköğretime Geçiş Sınavına girerek kazanmaları halinde ön lisans (2 yıllık) ya da lisans  (4 yıllık) programlarına yerleştirilebilir. Ayrıca mezunlarımız yükseköğretime geçerken hiçbir hak kaybına uğramazlar. M.T.O.K. (Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları) sayesinde üniversite bölümlerinde sadece meslek lisesi mezunlarına ait kontenjan ayrılması sebebiyle meslek lisesi öğrencilerimiz diğer Anadolu ve Fen lisesi mezunlarından avantajlı konumda bulunmaktadırlar.” dedi

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Ersin FURAL
Etiketler: Köksal:, Öğrencilerimiz, Avantajlı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Köksal: Öğrencilerimiz Avantajlı
Köksal: Öğrencilerimiz Avantajlı
Köksal: Öğrencilerimiz Avantajlı
Yorumlar
Haber Yazılımı