Haber Detayı
12 Mayıs 2020 - Salı 15:57 Bu haber 719 kez okundu
 
Komşusuna Drone ile Ekmek Gönderdi
İlçemizde Hasan Kurt isimli vatandaş, evden çıkamayan komşusuna evindeki ekmeği drone ile gönderdi. Kurt, “Komşuluk ilişkilerimiz nedeniyle evimdeki ekmeği, komşumla paylaştım” dedi.
GÜNDEM Haberi
Komşusuna Drone ile Ekmek GönderdiAkçaalan Mahallesi’nde oturan turizmci Hasan Kurt, kısıtlama nedeniyle evinden çıkamayan ve kendisinden ekmek isteyen komşusu Hikmet Akuş’a, Drone ile evinde bulunan ekmeği gönderdi. Akuş, evinin terasına çıkarak drone ile gelen ekmeği aldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Drone sahibi Hasan Kurt, şunlardı söyledi:

“Daha önce drone ile sokağa çıkma kısıtlaması bulunan günlerde marketten alışveriş yapmıştık. Bu haber birçok ulusal kanalda çıktıktan sonra birçok arkadaşımız bize de alışveriş yaparmısın dediler. En son bugün bir komşumuz kendisi sokağa çıkamadığı için benden ekmek istedi. Benim evimde ekmek fazla olduğu için ve komşuluk ilişkileri nedeniyle ve korona virüs günlerinde birbirimiz ile dayanışma olması açısından onlara buradan kendi evimizden ekmek gönderdik. Komşum kendisi çıkamayınca bize aslında şaka yollu olarak ekmek gönder demişti ama komşuluk ilişkileri nedeniyle biz bunu şaka olarak algılamadık. Komşumuza bir jest yaparak ekmeğini gönderdik.

Drone aslında Türkiye’de yaygınlaşıyor. Birçok amaçla kullanılıyor. Bugün arama kurtarma, çekimlerde ve birçok alanda kullanılıyor. Yurtdışında şu an birçok ülkede taşımacılıkta, bugün kargo hizmetleri dediğimiz bir yerden başka bir yere taşımak içinde kullanılabiliyor. Bu Türkiye’de yaygın değil, ama bizim bu yaptıklarımız birçok insana öncülük yapıp bir fikir oluşturabilir. İnşallah daha büyük, daha kapsamlı dronelerle daha uzun mesafelere bunlar yapılır ve birçok insanın işi de kolaylaştırılmış olur.”

Komşusu Hikmet Akuş ise, “Hasan Kurt daha öncede marketten alışveriş yaptığı için ben de kendisine telefon ederek ekmek göndermesini istedim. Kendisine ekmeği gönderdiği için teşekkür ederim.” dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Komşusuna, Drone, ile, Ekmek, Gönderdi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Komşusuna Drone ile Ekmek Gönderdi
Komşusuna Drone ile Ekmek Gönderdi
Komşusuna Drone ile Ekmek Gönderdi
Yorumlar
Haber Yazılımı