Haber Detayı
30 Nisan 2020 - Perşembe 11:51 Bu haber 1440 kez okundu
 
Korona Virüsü yenen Ayfer Kahraman, “En çok çocuğumun başına bir iş geleceğinden korktum”
İlçemizde Korona Virüsü yenerek taburcu olan 46 yaşındaki Ayfer Kahraman, tedbiri elden bırakmayarak evinden dışarı çıkmıyor.
GÜNDEM Haberi
Korona Virüsü yenen Ayfer Kahraman, “En çok çocuğumun başına bir iş geleceğinden korktum”Yurt dışından ziyaretine gelen abisinden Korona virüsü kapan Kahraman, kendisi ve eşinde test sonuçları pozitif çıkıp hastanede tedaviye alınınca, bakacak kimseleri olmadığı 13 yaşındaki çocuklarının hayatından endişe ettiler. Çocuğa tedavi süresince hastane sahip çıktı.

25 günlük tedavi sürecinin ardından iyileşen Kahraman, evinde gazetecilere bu süreçte yaşadıklarını anlattı. Eşi ve 13 yaşındaki oğlu ile birlikte Serik’teki evinde yaşayan Ayfer Kahraman, İngiltere’den misafir olarak ziyarete gelen abisinin kendilerinde 2 gün süre ile kaldığını söyledi. Bu süre içerisinde abisinde bir rahatsızlık olduğunu hissettiğini belirten Kahraman, ancak bu rahatsızlığın Korona virüs olduğunu aklına getiremediğini ve düşünemediğini aktardı.

2 günü sonun abisinin Serik’ten ayrılarak Aksaray iline gittiğini anlatan Kahraman, “Abim akşam otobüse bindi ve gitti. Ben sabah kalktığımda öksürük, baş ağrısı ve titreme ile uyandım. 5 gün evde yattım. Evde bulunduğumun beşinci gününde dizlerimin dermanı kesildi. Abime Aksaray’da korona teşhisi konulmuş. Abim beni arayarak mutlaka doktora gitmemi söyledi. Bunun üzerine bizimle temas ettiği için sağlık çalışanları ambulans evimize geldiler ve beni hastaneye götürdüler. Allah razı olsun benim hayatımı onlar kurtardı. Hastanede test sonucum pozitif çıktı. Tedaviye alındım. 25 gün hastanede yattım. Tüm sağlık çalışanları benimle çok ilgilendi. Allah’ım ayaklarına tırnaklarına taş değdirmesin. Onların sayesinde bu hastalığı atlatmış oldum” diyerek konuştu.

-Eşide korona virüsten hastanede tedaviye alındı

Kendisi hastanede yatarken eşinin de korona virüs tedavisi için hastaneye kaldırıldığını söyleyen Kahraman, “Ben hastaneye yattıktan sonra eşimi de hastaneye kaldırmışlar. Ben onun hastaneye yattığını hastanede öğrendim. Ben çok büyük bir rahatsızlık dönemi yaşadım. Vücudum siyahlaştı. Eşimle bu dönemde hiç görüşemedim” dedi.

13 yaşındaki oğluna hastane çalışanları sahip çıktı

13 yaşında bir erkek çocukları olduğunu açıklayan Kahraman, Kendisi ve eşi hastaneye kaldırıldıktan sonra çocuğuna bakacak kimse olmadığı için Hastane çalışanlarının bu süre içerisinde çocuğuna sahip çıktığını söyledi.

Kahraman şöyle konuştu: “Ben, ardımdan da eşim hastaneye kaldırılınca çocuğumun evde tek başına başına bir iş gelebileceğinden çok korktum. Ama eşimin hastaneye alınmasının ardından hastane baş hekimi Yusuf Kara, çocuğuma sahip çıkmış. Kendisine hastanede bir oda vermişler. Biz hastane kalırken çocuğumda hastanede kalmış. Üçümüzde birbirimizden habersiz ayrı odalarda kaldık. Ben bunları bilmiyorum ama sonradan hastane çalışanlarından duydum. Yusuf beye çok teşekkür ediyorum Oğluma sahip çıktığı için. Oğlumu evden götürdüğü yalnız bırakmadığı için. Oğlumla çok ilgilenmişler hepsinden Allah razı olsun. Benim bunlardan haberim yok. Oğlum rahatsız değildi evde ona bakacak kimse olmadığı için oğlumla ilgilenmişler. Bu sürede çocuğumun da hayatından çok korktum. Yattığım yerde onu da düşünüyordum” dedi.

-Herkes evinde dursun başkalarının hayatını tehlikeye sokmasın

Son olarak halka tavsiyelerde bulunan Kahraman, “Ben şunu söylüyorum. Bu süre zarfında halkımız evinde dursun. Evinden çıkmasın. Bizim canımız kıymetli ise herkesin canı kıymetlidir. Kendi canımızı düşünerek başka insanları tehlikeye atmayalım. Gerçekten çok ağır bir hastalık geçirdim biliyorum. Ben hastalığı yendim ama başkalarına tavsiyem evden çıkmasınlar. Başkalarının hayatını tehlikeye sokmasınlar. Evde kal Türkiye” diyerek konuştu.

Kahraman 14 gün önce Serik devlet hastanesinden sağlık çalışanlarının alkışları eşliğinde taburcu edilmişti.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Korona, Virüsü, yenen, Ayfer, Kahraman,, “En, çok, çocuğumun, başına, bir, iş, geleceğinden, korktum”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Korona Virüsü yenen Ayfer Kahraman, “En çok çocuğumun başına bir iş geleceğinden korktum”
Korona Virüsü yenen Ayfer Kahraman, “En çok çocuğumun başına bir iş geleceğinden korktum”
Yorumlar
Haber Yazılımı