Koronodan kurtulduk tozdan kurtulamadık
Haber
19 Nisan 2022 - Salı 12:27 Bu haber 2256 kez okundu
 
Koronodan kurtulduk tozdan kurtulamadık
ASAYİŞ Haberi
Koronodan kurtulduk tozdan kurtulamadık



Antalya’nın Serik ilçesinde vatandaşlar bozuk yoldan geçen hafriyat kamyonları nedeniyle sera ve evlerinin tozla dolduğunu, yolun asfalt yapılmadığını belirterek yolu kapatıp eylem yaptı. Yolun asfaltlanmasını isteyen vatandaşlar eylemin ardından yolu açtı.

Serik ilçesi Alacami mahallesi Alamehmetler mevkiinde yaklaşık 3.5 kilometrelik bozuk yoldan geçen hafriyat kamyonlarının yolun bozuk olması nedeniyle yoldan geçerken toz nedeniyle evlerinin, seralarının ve bahçede bulunan meyve ağaçlarının tozla dolduğunu belirterek toplanan bir grup vatandaş yolu keserek, hafriyat kamyonlarının geçmelerine engel oldu.  

Vatandaşlar Serik Belediyesi sorumluluk alanı içerisinde bulunan yolun asfaltlanması için yetkililerden yardım istedi.

Alacami mahalle Muhtarı Halil Karcı, “Bu yol hafriyat ocaklarına giden yol. Vatandaşımız ne oturabiliyor. Ne yemek yiyebiliyor. Seralar tamamen toz içerisinde, bir arkadaşımız seradan geçen gün domates topladı hale götürdü. Tüccar tozlu olduğu için almadı. Arkadaşımızda geri getirip yıkayıp götürdü. Vatandaşımızın perişan bir vaziyeti var. Yolda yarım metre bir metre çukur olan yerler var. Vatandaş haklı ben köylümün yanındayım.” dedi.

Mahalle sakini Süleyman Yağcı, “Yaklaşık 6-7 yıldır bu yol bu vaziyette. Bu yolun düzenli bir şekilde yapılmasını, yapılıncaya kadar da günde en az 4 kez sulanmasını istiyoruz. En azından tozdan kurtulalım. Mahsullerimizi satamıyoruz. Toz, ürünlerde örümcek yapıyor. Vatandaşlarımız evlerinde çamaşır seremiyor, kapı pencere açamıyor, nefes almakta zorlanır hale geldik. Koronadan kurtulduk, tozdan kurtulamıyoruz. İsteğimiz bir an önce bu yolun yapılması.” dedi.

Mahalle sakini Erdal Kaya, “Zeytin ağaçlarım tozdan dolayı kurudu. Tozdan dolayı ağaçlarımız kurumaya başladı artık. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Bu yolun acilen yapılması lazım. Yetkililerden bir an önce yardım istiyoruz.” dedi.

Mahalle Sakini Fatma Karagöz, “Tozdan bıktık. Tozdan dolayı canımıza doyduk. Herkes nerden geçerse geçsin, geçmesin demiyoruz. İllahlah geldi artık. Bir an önce yol yapılsın. Pencerelerimiz kapımızı açamıyoruz. Çamaşırlarımızı içeride kurutacağız diye uğraşıyoruz ama kurumuyor. Huzur yok, moral yok bıktık bu hayattan.” dedi.

Hafriyat taşıyan kamyoncular da kendilerinin ekmek peşinde olduklarını belirterek “Yolla ilgili bizim yapacağımız bir şey yok. Vatandaşlarımız çok haklı. Yetkililerin bir an önce yolu asfaltlamasını istiyoruz. Vatandaşımızda kurtulsun bizde." diye konuştu.

Olaya müdahale eden, İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler vatandaşların dağılmaları ve yolu açmaları konusunda uyarıda bulundu.

Jandarma vatandaşlara yaptıklarının suç olduğunu, haklarını bu şekilde aramamaları gerektiği konusunda ikaz etti.

Jandarmanın uyarısının ardından vatandaşlar yolu trafiğe açarak dağıldı.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Koronodan, kurtulduk, tozdan, kurtulamadık,
Yorumlar
Haber Yazılımı