Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 11:59 Bu haber 1461 kez okundu
 
Kozan: “İstanbul Seçimlerinin Yenilenmesi Yerinde Bir Karardır”
Ak Parti Serik İlçe Başkanı Hasan Kozan, YSK’nın İstanbul Büyükşehir seçimlerinin yenilenmesi kararının, yerinde bir karar olduğunu belirtti.
SİYASET Haberi
Kozan: “İstanbul Seçimlerinin Yenilenmesi Yerinde Bir Karardır”

İstanbul Büyükşehir seçimlerinin yenilenmesinin yerinde bir karar olduğunu ifade eden Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Kozan, “Kıymetli Hemşerilerim” diye başlayan yazılı açıklamasında şunları söyledi:

 

            “Mübarek Ramazan ayı içerisindeyiz. Öncelikle gönüllerin merhamet olduğu, sevgi ve saygının esas olduğu müslüman alemine bahşedilmiş en güzel hediyelerden biri olan Ramazan ayının bütün milletimiz için hayırlara vesile olmasını dilerim.

            Bu vesileyle 31 mart seçimlerinin ardından, tüm Türkiye'nin tartışma konusu haline gelmiş, YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerini yenileme kararı ile ilgili aşağıdaki bilgileri hemşerilerimize sunmakta fayda görüyorum.

YSK VERİLERİNDEKİ BİRÇOK TUTARSIZLIK!..

            Seçim Gecesinden itibaren , Ak Parti Teşkilatlarının bilgi işlem sistemine gelen verilerle YSK verileri arasında tutarsızlıklar olması nedeniyle, İstanbul seçimleri için, kanunların verdiği hakları kullanarak partimiz kanunsuz ve hukuksuzlukların ortaya çıkartılması için somut verilere dayalı belgeli, ciddi bir hukuk mücadelesi vermiştir.

            CHP'Lİ BELEDİYE'DEN NÜFUSA GÖREVLENDİRİLEN ŞAHIS, SAHTE SEÇMEN   KAYITLARI YÜZÜNDEN, MAHKEMECE ASKI SÜRESİNCE TUTUKLANMIŞTI.

            SEÇİM ÖNCESİ;  CHP'li Büyükçekmece Belediyesinden geçici İlçe Nüfus Müdürlüğüne görevlendirilen belediye çalışanı bir şahıs, seçmen listelerinde birtakım usulsüzlükleri yaparak sahte seçmen kaydı yaptığını, tespit eden Ak Parti İlçe Teşkilatı'nın yaptığı itiraz ve şikayetle sahte seçmen kaydı yapmaktan mahkemece tutuklanmıştı. Seçimlerde, sahte seçmen sayısının fazla olması nedeniyle, Büyükçekmece Belediye seçiminin iptali istenmiş ve YSK tarafından reddolmuştu.

         BOŞ, İMZASIZ, USULSÜZ TUTANAKLAR, KAYDIRILAN OYLAR!..

            Aynı süreçte görülen bir çok usulsüzlük ve kanunsuzluk nedeniyle, vatandaşlarımızın sandığa giren tercihlerinin bu şaibelerden korunması ve iradelerinin net olarak ortaya çıkması için tüm oyların yeniden sayılması talebi İl Seçim Kurullarınca reddedilmesi üzerine, itiraz YSK 'ya yapılmış ve Yeniden sayım talebinden herhangi bir netice alınamamıştı.

GEÇERSİZ OYLARIN SAYIMINDA BİNALİ YILDIRIMIN ,

         YAKLAŞIK 16.000 OYUNUN YOK EDİLDİĞİ ANLAŞILDI.

            Diğer yandan geçersiz oyların yeniden sayımı için dilekçeler verildi, geçersiz oyların sayımından sonra ilk başta 29 binlerde olan fark 13.729'a düştü.. Ortada bir gerçek var ki, Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde, sistemli bir şekilde Ak Parti'nin oyları yok edilmişti. Sadece geçersiz oyların sayımından bile Ak Partinin yok sayılan yaklaşık 16 bin oyu tespit edilmişti. TÜM SANDIKLAR YENİDEN SAYILSAYDI, HERŞEY NET ORTAYA ÇIKACAKTI..

            TÜM SANDIKLAR SAYILSIN TALEBİ DE REDDOLDU..!

            Tek başına anlam ifade etmese de bir tuhaflık olduğu aşikardı. Yani vatandaş Ak Parti'li ilçe belediye başkanına oy vermiş, Binali Yıldırım'a 600.000 az oy vermiş gibi bir durum vardı. O yüzden Ak Parti 38 ilçede yeniden sayım istenmişti. Keşke diğer partiler, herşeye hayır demeyip, tüm sandıkların yeniden sayımına destek vermiş olsalardı. Ama nafile..

            AK PARTİ İTİRAZINI BİNALİ YILDIRIM'IN OYLARINDA TUTARSIZLIK VE BİRÇOK   HİLELİ KAYDIRMA NEDENİYLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI        SEÇİMİNİN İPTALİ İÇİN YAPTI.

            * KANUNA AYKIRI , 19.742 KİŞİNİN  SANDIK BAŞKANI VE MEMUR ÜYE OLARAK ATANMASI

            İstanbul'da 31.280 sandık var.. Başkan ve Memur üye yaklaşık 62.500 memur atanması lazım..

İlçe Seçim Kurullarınca, Kaymakamlıklardan fazlasıyla memur bildirilmesine rağmen, dışarıdan, bankalardan, belediyelerden, FETÖ'den dolayı devletten ihrac edilen, By Lock'çu kişilerden, sandıkta görev alması yasak askeri personellerden kendi takdirleri ile toplam 19.742 kişinin atanmış olması, NET OLARAK KANUNA AYKIRIDIR.

 

            * VE BU, KANUNA AYKIRI OLARAK ATANAN SANDIK KURULU BAŞKANI VE MEMUR ÜYELERLE ,   kanunsuz oluşturulan sandık kurullarının, "bir çok oy sayım ve döküm Cetvellerini BOŞ, EKSİK veya İMZASIZ hazırlaması" itirazlarını değerlendiren YSK yaklaşık 42.000 şüpheli oy tespit etmiştir.

Sözkonusu, "usulsüz sayım ve döküm sonuç Cetvellerinin" ,

            * İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ETKİ EDERKEN ,

            * İlçe belediyelerinin sonucuna etki ETMEYECEĞİNİN tespiti nedeniyle

            * YSK sadece BÜYÜKŞEHİR SEÇİMİNİ YENİLEME KARARI ALMIŞTIR.

 

            Sanki İstanbul'a değil de Berlin'e, New York'a, Paris'e  belediye başkanı seçiyormuşuz gibi, kanunsuzluk ve usulsüzlükler nedeniyle verilen iptal kararına karşı oradaki FETÖ kaçaklarından, Ermeni Soykırımı Yalanı Sevicilerinden ve yurtdışındaki Türkiye düşmanlarından beyanatların yükselip, seslerin gelmesi alışageldiğimiz şeyler.

NETİCE OLARAK, Ülkemizde hiç onlarda olmadığı kadar Demokrasi işliyor, bu seçim İstanbullu’nun seçimi ve 23 Haziran’da vatandaşlarımız sandıklarda, şeffaf net bir şekilde tercihlerini ortaya koyacaklar, kazanan İstanbul'un Belediye Başkanı olacak.

            Bu vesileyle, seçilen tüm Belediye Başkanları, Meclis üyeleri ve muhtarları tekrardan tebrik ediyor,

Peygamberimizin "Cennet anaların ayakları altındadır" sözüne mazhar olan tüm  ANNELERİMİZİN GÜNÜNÜ KUTLUYOR, ELLERİNDEN ÖPÜYOR, saygılar sunuyorum.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Kozan:, “İstanbul, Seçimlerinin, Yenilenmesi, Yerinde, Bir, Karardır”,
Yorumlar
Haber Yazılımı