Küçük Kızı Caretta Caretta Isırdı
Haber
02 Eylül 2021 - Perşembe 11:33 Bu haber 8683 kez okundu
 
Küçük Kızı Caretta Caretta Isırdı
Aksu ilçesinin Kumköy sahilinde serinlemek için denize giren Serikli 10 yaşındaki küçük Tanem’i, Caretta Caretta kaplumbağası ısırdı.
SAĞLIK Haberi
Küçük Kızı Caretta Caretta IsırdıOlay dün akşam saatlerinde Aksu ilçesine bağlı Kumköy sahilinde meydana geldi. Babası ve kardeşi ile birlikte serinlemek için denize giren Tanem Çetin (10)’i kumsaldan yaklaşık 10 metre ileride deniz içerisinde Caretta Caretta deniz kaplumbağası ısırdı.

O sırada küçük kızının yanında olan ve çığlıklarını duyan baba Erkin Çetin (43), Caretta Caretta’nın kızını ısırdığını görünce kızını kucakladığı gibi sahile çıkardı. Kızının sol ayağında diş izleri ile kesikleri gören baba, kızını arkadaşına ait araç ile tedavisi için Serik Devlet Hastanesine getirdi. Hastanede tedavisi yapılan Tanem’e kaplumbağa ısırıkları ile oluşan kesiğe dikiş atıldı.

Olay anını anlatan ve çok korktuğunu dile getiren Tanem, “Babam denizde bir kaplumbağa olduğunu söyledi. Ancak ben buna inanmadım. Babamın yanına gittim kendim kaplumbağaya bakmak istedim. Babam beni yanına çekerken ayağımın altına geldi ve beni ısırdı ve ayağımın acıdığını hissettim” dedi.

Olay anında kızının yanında olan Baba Erkin Çetin ise, “Kumköy sahilinde denizde yıkanıyorduk. O sırada ayağımın altına bir şey geldi. Ayağımın altına gelen şeyi önce taş sandım. O sırada çocuklarım yanımdaydı. Sonradan ayağımın yanında olan cismin deniz kaplumbağası olduğunu fark ettim ve çocuklarımı uyardım. Sudan çıkın çıkın dedim. Ama o sırada kaplumbağa kızımı ısırdı. Sonra kızım bağırmaya başladı. Hemen kızımı kucaklayarak arkadaşımın aracı ile hastaneye getirdik. Şu anda doktor kızımın tedavisini yapıyor. Sağlık durumu iyi. Isırılan yere dikiş atıyorlar. Aynı kaplumbağa kızımın haricinde yine bir yetişkin ve birde küçük bir kızın daha ayağını ısırmış” dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Küçük, Kızı, Caretta, Caretta, Isırdı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Küçük Kızı Caretta Caretta Isırdı
Küçük Kızı Caretta Caretta Isırdı
Yorumlar
Haber Yazılımı