KURT: "ZAMLAR HALKIMIZI PERİŞAN EDİYOR"
Haber
19 Kasım 2021 - Cuma 13:24 Bu haber 1057 kez okundu
 
KURT: "ZAMLAR HALKIMIZI PERİŞAN EDİYOR"
Cumhuriyet Halk Partisi Serik İlçe Başkanı Mustafa Kurt, yapılan zamlarla ilgili yazılı basın açıklamasında bulundu.
SİYASET Haberi
KURT:CHP İlçe Başkanı Mustafa Kurt, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: 

 

"Değerli hemşehrilerim, ülke ekonomisinin dibe vurduğu, yoksulluğun ve yoksunluğun tüm halkımızca derinden hissedildiği, zam ve enflasyon fırtınasının ardı arkasının kesilmediği tarihi günlerden geçiyoruz.

 

Açıkçası; elektrik tüketiminden, gaza, benzinden motorine, yağdan, tuza şekerden tüm temel temizlik malzemelerine, zirai ilaçlardan tüm tarım girdilerine ve tepeden tırnağa tüm temel ihtiyaç ürünlerine gelen zamlar yönetememenin yükünü halkımızın omuzları üzerine yüklemektir. 

 

Bu enflasyon ve zam fırtınasından nasibini en son en temel gıda olan ekmek almış, 50 kuruş zam ile ekmeğin fiyatı ilçemizde 3 TL olmuştur. Asgari ücretin 2.825 TL olduğu ülkemizde ülke vatandaşları ve siz değerli hemşehrilerim sofralarına giren temel gıda olan ekmeği bile azaltmak zorunda bırakılmıştır.

 

Hemşehrilerimizin temel ihtiyaçlarını gözetmek ve bir nebze rahatlatmak amacıyla Serik'te, Antalya Büyükşehir Belediyemize bağlı HALK EKMEK büfelerinin yerlerinin ilgili makamlarca yer tespitleri yapılmış olup,hemşehrilerimizin hizmetine en yakın zamanda sunulacaktır.”

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: KURT:, "ZAMLAR, HALKIMIZI, PERİŞAN, EDİYOR", ,
Yorumlar
Haber Yazılımı