Haber Detayı
30 Mayıs 2019 - Perşembe 13:47 Bu haber 1143 kez okundu
 
LGS’ ye BİR KALA
Serik Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu müdürü Mustafa Özce ülkemizdeki tüm sekizinci sınıf öğrencilerinin 1Haziran’da gireceği LGS için önemli açıklamalarda bulundu. Özce, ‘’Yaklaşık bir yıldır iyi bir lise kazanmak dolayısıyla iyi bir üniversite, saygın bir meslek sahibi olmak için çalışan öğrencilerin bu sınavla hayallerine ulaşmasının önemini belirterek sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.’’ dedi.
EĞİTİM Haberi
LGS’ ye BİR KALA

Özce, birçok öğrencinin korkulu rüyası haline gelen stresin ve sınav heyecanının öğrenciyi olumsuz etkilediğini vurgulayarak öğrencinin bu sıkıntılardan tek başına kurtulmasının zor olduğunu, anne babaların çocuklarına bu konuda yardımcı olmaları gerektiğini belirtti. Anne babalar, çocuklarına sınavın bir araç olduğunu ifade etmeli, esas olanın onların mutluluğu olduğunu hem dille hem davranışlarıyla göstermelidirler. Bunu yaparak onlara güven aşılamalıdırlar.

 

Özce, sınava girecek öğrencilere de bazı tavsiyelerde bulundu: Sınavdan önceki bu son günde yaşamlarına olağan şekilde devam etmelerini, kendilerini yormamalarını, soğuk yiyecek ve içeceklerden uzak durmalarını belirterek, sınav anında ise sorularda ne sorulduğunu iyi anlamalarını, takıldıkları soruları atlayıp sonradan geri dönmelerini, arada bir süreyi kontrol etmelerini ifade etti. 

 

Serik Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu müdürü Mustafa Özce, yine kendi bünyelerinde  bulunan AK Sayısal Özel Öğretim Kursu ve KPSS kurslarına kayıtların devam ettiğini belirterek teşekkür etti.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: LGS’, ye, BİR, KALA,
Yorumlar
Haber Yazılımı