Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 10:30 Bu haber 1694 kez okundu
 
Lise Hedefleri Netleşiyor
Serik Hacı Mustafa Bankoğlu Ortaokulu, lise sınavlarına hazırlanan öğrencilerin hedeflerinin netleşmesi amacıyla 8. sınıf öğrencilerine yönelik Antalya’daki Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi, Antalya Anadolu Lisesi ve Aksu Fen Lisesi’ne gezi düzenledi.
EĞİTİM Haberi
Lise Hedefleri Netleşiyor8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen gezi; Hacı Mustafa Bankoğlu Ortaokulu Müdürü Murat Balık, Sosyal Bilgiler Öğretmenleri Ersin Yaşar ve Sebahat Günay ve aynı zamanda okul velisi olan Özel Eğitim Öğretmeni Nurhayat Temizçelik nezaretinde gerçekleşti.

Gezi sonrasında velilere değerlendirmelerde bulunan Hacı Mustafa Bankoğlu Müdürü Murat Balık, yaptıkları lise tanıtım gezilerinin amacının; lise sınavına hazırlanan 8. sınıf öğrencilerinin hedeflerini netleştirmelerine yardımcı olabilmek olduğunu ifade etti. LGS’ye hazırlanan öğrencilerin hedefledikleri liseleri yerinde ziyaret etmeleri ile lise ortamını gözlemlemelerinin başarılarını arttırmada olumlu etkileri olacağını belirtti. İlgili liselerin tanıtım birimleri öğrencilerinin üniversitedeki başarılarından bahsederek, öğrencileri bilgilendirdiğini söyledi.

Hacı Mustafa Bankoğlu Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Veli Karasu yaptığı açıklamada “Öğrencilerimizden gezi ile ilgili dönüşlerde; liseleri doğrudan tanıma olanağı bulmaları, okulların üniversite sınavlarındaki başarılarını görmeleri, okulların fiziki yapılarını, sosyal etkinlik alanlarını yerinde tanıdıkları için mutlu olduklarını ifade ettiklerini söylediler” dedi.

Gezilerin bundan sonraki dönemlerde de süreceğini ifade eden Müdür Balık, "Ziyaret esnasında öğrencilerimizle yakından ilgilenen Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi, Antalya Anadolu Lisesi ve Aksu Fen Lisesi yöneticilerine ve onların şahsında tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Lise, Hedefleri, Netleşiyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Lise Hedefleri Netleşiyor
Lise Hedefleri Netleşiyor
Yorumlar
Haber Yazılımı