Haber Detayı
28 Nisan 2020 - Salı 15:04 Bu haber 1836 kez okundu
 
Mahalle Sakinleri Yol Kapattı
Serik ilçesi Alacami mahallesi sakinleri harfiyat kamyonlarının geçişini engellemek için yol kapattı. Vatandaşlar bu yol kimin diyerek sitem etti.
GÜNDEM Haberi
Mahalle Sakinleri Yol KapattıSerik ilçesi Alacami mahallesi Alamehmetler mevkisinde yaklaşıuk 4 kilometrelik mesafeli toprak yoldan geçen harfiyat kamyonlarının sera ve evlerine toz çıkardığı gerekçesi ile yolu harfiyat kamyonlarının geçişine kapattı.

 

Mahalle sakinleri adına açıklama yapan Süleyman Yağcı, mahalle sakinleri olarak bu yol kimin diyerek sitem etti. Yağcı, “3 yıldır burada mahalle sakinleri olarak çile çekiyoruz. Yukarı mahallede bulunan taş ve mermer ocaklarından harfiyat çeken kamyonlar sürekli olarak mahallemizden geçiyor. Bu sırada yolumuz asfalt olmadığı için kamyonların geçişi sırasında kalkan toz evlerimize ve seralarımıza zarar veriyor. Seralardaki mahsullerden yeterli verim alamıyoruz. Biz bu yolun asfalt yapılması için Serik kaymakamlığına dilekçe verdik. Dilekçemize Serik belediyesinden Belediye Başkan Yardımcısı Ziya Yıldırım imzalı 17.03.2020 tarihli bize gelen yazıda söz konusu yolun Antalya Büyükşehir belediyesi görev ve yetki sorumluluğunda bulunan grup yolu olması nedeniyle idaremizce talep karşılanmamaktadır. Diyerek cevap verildi. Antalya Büyükşehir belediyesini aradık, oradan da yolun Serik belediyesine ait olduğunu söylediler. Harfiyatçılar arada yolu suluyorlar ama oda çare olmuyor. Şimdi buradan soruyoruz. Bu yol kimin. Bu yolun bir an önce asfalt yapılmasını talep ediyoruz. Tozdan kurtulmak istiyoruz. Bizim burada amacımız sadece yolun yapılmasıdır.” dedi.

 

Harfiyat taşıyan kamyoncular da “Biz ekmeğimizin peşindeyiz. Yol ile ilgili bizim yapacağımız bir şey yok. Yetkililerin bir an önce yolu asfaltlamasını istiyoruz.” dediler.

 

Açıklamanın ardından vatandaşlar yolu trafiğe açarak dağıldılar.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Ersin FURAL
Etiketler: Mahalle, Sakinleri, Yol, Kapattı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mahalle Sakinleri Yol Kapattı
Mahalle Sakinleri Yol Kapattı
Mahalle Sakinleri Yol Kapattı
Yorumlar
Haber Yazılımı