Mahallenin İmamı, Kirasını ödeyemeyen esnafın mallarını sokağa attırdı
Haber
19 Aralık 2020 - Cumartesi 16:57 Bu haber 3038 kez okundu
 
Mahallenin İmamı, Kirasını ödeyemeyen esnafın mallarını sokağa attırdı
Serik ilçesinde bir mülk sahibi pandemi nedeniyle kirasını ödeyemeyen esnafın işyerini tahliye ettirdi. Esnafın malları sokakta kaldı.
GÜNDEM Haberi
Mahallenin İmamı, Kirasını ödeyemeyen esnafın mallarını sokağa attırdı 

 

Serik ilçesi Belek turizm merkezinde bulunan ve 7 yıldır turizme yönelik çanta satışı yapan Ramazan Çınar, bu yıl pandemi ve turizm sezonunun kısıtlı olması nedeniyle iş yerini açamayınca dükkan kirasını da ödeyemedi. Kiracısı olduğu 7 yıllık sürede 6 yıl kirasını aksatmayan kiracının malları sokakta kaldı.

 

Mülk sahibi Belek Mahallesi İmamı Süleyman Yıldırım, avukatı aracılığı ile Serik İcra Dairesine başvurarak kiracısı için 27.10.2020 tarih ve 2020/4395 Esas sayılı tahliye kararı aldırdı. Kiracı Ramazan Çınar uzlaşmak istese de kabul etmeyen Yıldırım, 18 Aralık tarihinde de İcra Müdürlüğü marifeti ile polis nezaretinde Ramazan Çınar’ın iş yerindeki malları tahliye ederek sokağa attırdı.

 

Malları sokakta kalan ve koyacak yeri bulunmayan esnaf Ramazan Çınar, “Belek’te esnafım. Yaklaşık 7 yıldır bu dükkanda esnaflık yaparım. Herhangi bir borcum yok. Sadece pandemi sürecinde işlerin kötü gitmesi nedeniyle bu yıl ki kiramı ödeyemedim. Mülk sahibi dükkanımdaki eşyalarımı boşalttırdı. Mallarım sokak ortasında kaldı. Mülk sahibi ile kira sözleşmemi yıllık yapıyorum. Bu yıl yeniden yapamadık. Çünkü kiramı ödeyemedim. Normalde iş yerimin önüne hafta da 1 gün Pazar kurulur ama bu sezon pazarda kurulmayınca bende para kazanamadım. Mülk sahibi bu şartlar altında sözleşmemi yenileyemeyeceğini söyledi. Bugün avukatlar ile gelip polis eşliğimde dükkanımı boşalttılar. Bana daha önce avukat aracılığı ile ihtarname geldikten sonra mülk sahibi ile kiramı ödeyemem bana yardımcı ol dedi kabul etmedi. Hatta birkaç kişide aracı gönderdi dükkanı boşaltsın diye. Ben mallarımı nereye koyacağımı bilemiyorum. Kış günü ortada kaldım. Mallar sokakta kaldı. Zaten turist yok. İş yok. Devlet büyüklerinden yardım bekliyorum. 6 yıl boyunca kiramı düzenli ödedim. Borcum yok. Yıllık kirası 45 bin lira. Ama bu yıl hiç ödeyemedim. İcra yoluyla da tahliye kararı alıp beni sokakta bıraktılar. Malları götürebileceğim yer yok. Şimdi burada duracak bende burada bekliyorum. Mülk sahibi kendisi Belek Mahallesinin İmamıdır. ” dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Ersin FURAL
Etiketler: Mahallenin, İmamı,, Kirasını, ödeyemeyen, esnafın, mallarını, sokağa, attırdı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mahallenin İmamı, Kirasını ödeyemeyen esnafın mallarını sokağa attırdı
Mahallenin İmamı, Kirasını ödeyemeyen esnafın mallarını sokağa attırdı
Yorumlar
Haber Yazılımı