Mehmet Cesur, “Bana 4x4 verseler vermem de satmam da”
Haber
12 Ekim 2020 - Pazartesi 13:03 Bu haber 3101 kez okundu
 
Mehmet Cesur, “Bana 4x4 verseler vermem de satmam da”
Serik eski Esnaf Odası Başkanı Mehmet Cesur, 20 bin liraya aldığı 1954 model Hanomag marka traktöre 14 bin lira masraf etti. Mehmet Cesur, “Şimdi ise Bana sıfır 4x4 motor verseler vermem de satmam da” diyor.
YAŞAM Haberi
Mehmet Cesur, “Bana 4x4 verseler vermem de satmam da”Serik eski Esnaf Odası Başkanı, Oto Tamircisi ve Galerici Mehmet Cesur, “1954 model Hanomag marka motoru Kayaburnu Mahallesi’nden Bayram Ünal isimli rahmetli abimize aitti. 20-25 yıldır depoda yatmaktaydı. Benimde böyle klasik eski tip araçlara karşı hastalığım var. Kendi eski mesleğim oto tamirciliği idi. Oda başkanlığı yaptım. Oğlumda antikaya karşı benden fazla merak sardı. Gittik bu arabayı 3 ay önce 20 bin liraya satın aldık. 2 ay gibi bir sürede sanayide kaportacı arkadaşlarımızla boyacı arkadaşımızla yaptık. Motoru faaliyete geçirdikten sonra işl yerime traktör ile gelip gidiyorum. Lüks araçları artık kullanmıyorum. Bu ayrı bir zevk veriyor. Şu an bana 4 x 4 sıfır traktör verseler bunun yerine değişmem. Bunlar çok değerli motorlar. Alman motorları. İstanbul’da o dönemler özel yapıldı. Çok sağlam, özellikle sulamalarda çok güzel su çekerdi. Patoz, döver şimdiki motorları üçe katlar. Bu motorlardan eskiden her çiftlik sahibinde bulunurdu. Şuan bunun değerine paha biçilemez. Bana bunun maliyeti 34 bin lira. Bana sıfır 4x4 motor verseler vermem de satmam da” dedi.

Cesur ayrıca Java marka 3.5’luk Java motoru da alarak koleksiyonuna dahil etti. Cesur, evden iş yerine gidiş gelişlerde de traktör ile gelip gitmekten mutlu oluyor.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Mehmet, Cesur,, “Bana, 4x4, verseler, vermem, de, satmam, da”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mehmet Cesur, “Bana 4x4 verseler vermem de satmam da”
Mehmet Cesur, “Bana 4x4 verseler vermem de satmam da”
Yorumlar
Haber Yazılımı