Merkez Camiinde Sona Yaklaşıldı
Haber
16 Ekim 2020 - Cuma 11:49 Bu haber 1104 kez okundu
 
Merkez Camiinde Sona Yaklaşıldı
İlçemizde inşaatı devam eden Serik Merkez Camii’nde sona yaklaşıldı.
GÜNDEM Haberi
Merkez Camiinde Sona YaklaşıldıÇınaraltı Meydanı’nda bulunan 50 yıllık eski camii yaklaşık 2 yıl önce yıkılarak yerine Serikli hayırsever iş insanı Adem Kozan tarafından yaptırılan Merkez camii için geri sayım başladı.

Serik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri camii içerisinde ve dışarısında temizlik işlerini yapmaya başladı.

İnşaatın ince işçiliği yapan yüklenici firma müteahhidi Abdulkadir Barçi, Merkez Camii ile ilgili olarak şu an tüm işlerinin tamamlandığını, son olarak halı serme işleminin ardından önümüzdeki hafta içerisinde Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne teslim işlemlerine başlayacaklarını söyledi.

Merkez Camii İmamı Yalçın Elifoğulları ise, “Biz bir cami görevlisi olarak bu özlemin bir an önce bitmesini temenni ediyoruz. Bizde sosyal mesafe kuralları içerisinde bir an önce başta Cuma Namazı olmak üzere diğer vakit namazlarını kılmayı temenni ediyoruz. Çarşıdaki boşluğun bitmesini özlemle bekliyoruz. Özellikle esnaflarımıza kavuşmak ve bu hasreti bitirmek istiyoruz. Temennimiz bu” diye konuştu.

Serik Müftüsü İbrahim Keser de, “Serik Merkez Camiimizde sona yaklaşıldı. Yüklenici firma işlerini tamamlamak üzere. Önümüzdeki hafta içerisinde teslim ve kabul işlemleri için Vakıflar Genel Müdürlüğüne müracaat edeceklerini söylüyorlar. Net bir tarih vermesek te, inşallah en kısa zamanda da camimizi ibadete açılmasının istiyoruz” dedi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Merkez, Camiinde, Sona, Yaklaşıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Merkez Camiinde Sona Yaklaşıldı
Merkez Camiinde Sona Yaklaşıldı
Merkez Camiinde Sona Yaklaşıldı
Merkez Camiinde Sona Yaklaşıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı