Millet İttifakı Meclis Üyeleri Toplantıyı Terketti
Haber
08 Ekim 2020 - Perşembe 11:19 Bu haber 3192 kez okundu
 
Millet İttifakı Meclis Üyeleri Toplantıyı Terketti
Serik Belediye Meclisi Ekim Ayı Devam Toplantısı, Serik Belediyesi toplantı salonunda çarşamba günü saat 15.00’de yapıldı. 2. oturumda Millet İttifakı Meclis Üyeleri, topluca toplantıyı terkettiler.
YAŞAM Haberi
Millet İttifakı Meclis Üyeleri Toplantıyı TerkettiSerik Belediye Başkanı Enver Aputkan’ın başkanlığında yapılan toplantıda, açılış ve yoklama sonrasında mecliste grup sözcülerine söz verildi.

AK Parti MHP ve DSP grup sözcüleri iyi dileklerimi iletmelerinden sonra Millet İttifakı grup sözcüsü Mehmet Ali Karacan şunları söyledi: “Bugün burada meclisin açılması ile ilgili çoğunluğu sağladık. Çünkü gündemde Serik için önemli maddeler olduğunu görüyoruz Bir önceki toplantıda sayın başkanım yasal hakkını kullanarak toplantıyı yarıda kesti; saygı duyduk. Biz de demokratik hakkımızı kullanarak toplantıyı terk ediyoruz. Alınan kararların Serik’imiz için hayırlı olmasını dileriz."

Millet İttifakı meclis üyelerinin toplantıyı terk etmeleri sonrasında Enver Aputkan, “En doğal hakkınız, saygı duyuyoruz” dedi.

14 Maddelik Gündem

Ekim ayı devam meclisi gündeminde yer alan 14 madde meclis tarafından onaylandı. Kabul edilen maddeler arasında en önemli madde Serik Belediyesinin 2021 mali yılı tahmini bütçesinin yer aldığı 5 madde oldu. Kabul edilen maddeye göre Serik Belediyesi’nin 2021 yılı bütçesi 191.388.250 TL. oldu.

 

Burası çok kıymetli değerli bir arazi.

Serik Belediye Meclisi'nin Ekim Ayı devam toplantısında bir diğer önemli madde ise 8. madde oldu. Ekim ayı olağan meclisinde imar komisyonuna gönderilen madde komisyonundan oy birliği ile kabul edilerek meclise geldi. Çandır'da 173 dönümlük alanı kapsayan bir bölgede uygulama imar plan değişikliğini içeren maddenin önemli olmasının sebebi ise arazinin icradan satışa çıkılması.

Madde ile ilgili olarak konuşan Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan bu konunun önemli olduğunu ve kamuoyunu bilgilendirilmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi; “Çandır Mahallemizde bahse konu olan 173 dönümlük alan daha önce icra yoluyla satışa çıkarılan alan. Bu alanın hemen yanında bir hayırseverimiz tarafından okul yapılacak alan yer alıyor yine kuzey tarafında da mevcut okul alanımız var batı tarafında da bir firmanın gıda deposu var.

Dolayısı ile bölgedeki söz konusu arazi hakikaten ilçemiz açısından çok önemli. Önemli olma sebeplerinden birisi ilçe merkezine yakın olması. Bu arazinin yanında Serik Belediyesi olarak bize ait 20 dönümlük bir arazi daha var onunla birlikte yaklaşık 200 dönümlük bir araziden bahsediyoruz Dolayısıyla Serik Belediyesi’nin orada 200 dönümlük toplu bir arazisi var.

İşte bu arazinin durumunu kıymetini bilen bir takım kişiler bu araziye, Serik’in arazisine sahip olmak istiyorlar. Bizler de meclisimizle ve bütün arkadaşlarımızla birlikte bu arazinin belediyemizin ukdesinde kalması için mücadele ediyoruz.”

Hep birlikte iyi sahip çıkacağız

173 dönümlük arazide yapılan imar planı değişikliği ile 52 dönümlük Belediye Hizmet Alımı çıkarıldığını belirten Aputkan, arazilere hep birlikte sahip çıkacaklarını bu arazilerin emanet olarak geçmişten bugüne geldiğini belirtti.

Aputkan; “Bu ara arazilere hep birlikte iyi sahip çıkacağız. Biz burayı kesinlikle kimseye vermeyeceğiz bu araziyi yedirmeyeceğiz. Onun için uygulama planımız da yapıyoruz. Ben bütün meclis üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bütün arazilerimize de sahip çıkacağız bizim için 1 metre arazi bile çok önemli ama bu kadar geniş toplu bir araziyi bizim bir daha bir arada bulmamız çok zor bu kararın belediyemiz için ilçemiz için hayırlı bir karar olduğuna inanıyoruz.” Dedi

Daha sonra ise oylamaya geçildi ve gündemin 8. Maddesinde yer alan Çandır Mahallesi Uygulama İmar Planı Değişikliği kabul edildi.

Bin 500 kişilik Yeni tribün

Gündemin 11. maddesi ile ilgili de konuşan Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan şunları söyledi; “Bu memlekete bir tek çivi çakan dan bile Allah razı olsun deriz İsmail Ogan Stadyumu şu ana kadar Serik sporumuzun bütün maçlarını oynadığı stadyumumuz. Eksiklerimiz vardı, biz de onları tamamlamaya çalışıyoruz. Ama bu stadyumu yapan emeği geçen yaptıran herkese teşekkür ediyoruz. Gerçekten şehrimizin merkezinde böyle güzel bir alanda bu stadyumu yapılması önemli. O zaman imkanlar ile çok güzel bir saha yapılmış ciddi bir emek var işte Şimdi bir de stadyumun karşı tarafına 1500 kişilik ek bir tribün yapacağız. Ben bir kez daha katkı koyan herkese teşekkür ediyorum.”

 

Her kapıyı zorlayacağız

Gündemin 13. maddesi ise belediyeye teminat mektubu alınması hakkında plan ve bütçe komisyonu raporuydu. Bu madde daha önce görüşülen Çandır Mahallesi'ndeki icra ile uygulanan 173 dönümlük alan ile direkt ilgili olduğu Belediye Başkanı Enver Aputkan tarafından belirtilmişti. Belediyeye 30 milyon TL.'lik teminat mektubu alınmasını içeren madde ile ilgili konuşan Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan şunları söyledi; “8 maddede görüştüğümüz Çandır Mahallesi'ndeki 173 dönümlük arazinin gerçekten çok kıymetli ve kaybedilmemesi gereken bir arazi olduğunu ifade etmiştik. Bir belediyemizin geçmişten gelen borçları ile ilgili bir çok firma ile görüşerek taksitli ödeme konusunda anlaştık. Hak ettiğinizi alın hiçbir problem yok gelin oturalım görüşelim hak ettiğinizi alan ama hak etmediğinizi ödemeyeceğiz. Yargı ve mahkeme kararlarına saygımız var ama her kapıyı zorlayacağız.”

Bakarsınız hakimlerimiz, ‘bu arazide 130 bin Seriklinin hakkı vardır derler’

Teminat mektubunun da bu icralar ile ilgili bir önlem olduğunu dile getiren Aputkan şunları söyledi; “Bizim bütün isteğimiz kamu menfaatini korumak haksız ödeme yapmamak. Bunlar kamu malıdır bunları durdurmak, icra işlemi durdurmak illa teminat mektubu ile olacak demek değil. Bakarsınız bizim hakimlerimiz, ‘bu mal kamunun malıdır bu arazide 130 bin Seriklinin hakkı vardır derler’ teminatsız olarak bu işi bitiririz.

Konuşmalardan sonra gündemin 13. maddesi kabul edildi.

Kaynak: (Serik Postası ) - Serik Postası Gazetesi Editör: Namık Kemal KILINÇ
Etiketler: Millet, İttifakı, Meclis, Üyeleri, Toplantıyı, Terketti,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Millet İttifakı Meclis Üyeleri Toplantıyı Terketti
Millet İttifakı Meclis Üyeleri Toplantıyı Terketti
Millet İttifakı Meclis Üyeleri Toplantıyı Terketti
Millet İttifakı Meclis Üyeleri Toplantıyı Terketti
Millet İttifakı Meclis Üyeleri Toplantıyı Terketti
Millet İttifakı Meclis Üyeleri Toplantıyı Terketti
Millet İttifakı Meclis Üyeleri Toplantıyı Terketti
Yorumlar
Haber Yazılımı