Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan Diyarbakır'a atandı
Haber
12 Eylül 2020 - Cumartesi 15:28 Bu haber 26637 kez okundu
 
Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan Diyarbakır'a atandı
ANTALYA Milli Eğitim Müdürlüğü görevine 2016 yılının mayıs ayında atanan Yüksel Arslan, Antalya Valiliği görevinden Diyarbakır'a atanan Vali Münir Karaloğlu'nun ardından Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atandı.
ANTALYA Haberi
Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan Diyarbakır'a atandıHaziran ayında Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Antalya Valiliği görevinden Diyarbakır Valiliği'ne atanan Münir Karaloğlu'nun ardından, Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan da Milli Eğitim Bakanlığı'nın görevlendirmesiyle Diyarbakır'a atandı. Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Arslan, Antalya'da yaklaşık 4.5 yıl görev yaptı.

 

Atama kararıyla ilgili açıklamada bulunan Yüksel Arslan, “2016 yılının Mayıs ayından itibaren yürütmekte olduğum Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine Bakanlığımız tarafından Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğüne görevlendirilmem dolayısı ile veda ediyorum. Dört buçuk yıllık görev süremizde Antalyamızın eğitimini daha ileri seviyelere taşınmak için yapıcı bir yaklaşımla canla başla çalıştık. Bu süreçte bizlere destek veren herkese, yakın çalışma arkadaşlarıma, tüm öğrenci, öğretmen, yönetici ve diğer eğitim çalışanlarımıza da ayrı ayrı teşekkür eder bundan sonraki yaşamlarında başarı ve sağlık dilerim. Kalın sağlıcakla" dedi. 

 

Vali Münir Karaloğlu'nun Diyarbakır'a atanmasının ardından Antalya'dan bazı isimlerde sonraki süreçte Diyarbakır'a gitti. Antalya Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ramazan Kızılkaya, Emniyet Müdür Yardımcısı Sinan Demir, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden Hülya Atalay, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı olarak Vali Karaloğlu ile birlikte giden isimler oldu. 

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı